ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ նախագահի նախաձեռնությամբ, 2008 թ. հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 18.30-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` ՀՀ նախագահի սահմանած օրակարգով:
ԱԺ ԱՐՏԱՀԵՐԹ ՆԻՍՏԻ ՕՐԱԿԱՐԳԸ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի ուղերձը ժողովրդին եւ Ազգային ժողովին:
Սեպտեմբերի 30-ի ԱԺ նիստում պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեցին «Համայնքային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին», «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ ...

Председатель НС РА Овик Абрамян подписал решение о созыве, согласно 70-й статье   Конституции РА, по инициативе Президента РА, внеочередного заседания НС РА 2 октября 2008 г., в 18.30 часов, по определенной Президентом РА повестке дня.
Повестка дня внеочередного заседания НС
Послание Президента Республики Армения народу и Национальному Собранию.
На заседании 30 сентября депутаты НС во втором чтении приняли законопроекты и законодательные пакеты “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О муниципальной службе”, “О внесении дополнения в закон РА “О правовых актах”, “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О местном самоуправлении” ...