ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Սերգեյ Միրոնովին եւ Պետդումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ  է հղել ՌԴ  Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Սերգեյ Միրոնովին եւ Պետդումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովին. «Սրտի խոր ցավով տեղեկացա Մոսկվայի մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած պայթյունի մասին, որ հանգեցրել է մարդկային զոհերի: ...
29.03.2010
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Շվեդիայի խորհրդարանի պատգամավորին
Մարտի 29-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Շվեդիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Իզաբել Դինգիզյանին: Ողջունելով հյուրին` տկն Պետրոսյանը գոհունակություն եւ երախտագիտություն հայտնեց 1915 թ. Օսմանյան Թուրքիայի իրականացրած Հայոց ցեղասպանության ճանաչման եւ դատապարտման բանաձեւը Շվե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Շվեդիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Իզաբել Դինգիզյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 29-ին ընդունեց Շվեդիայի խորհրդարանի` Ռիգստագի հայազգի  պատգամավոր, Կանաչների կուսակցության անդամ Իզաբել Դինգիզյանին: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը բարձր գնահատեց պատգամավորի մասնակցությունը Շվեդիայի խորհրդարանի կողմից հայոց ցեղասպանությունը դատապար...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց ամերիկահայ դպրոցականների եւ նրանց ուսուցիչների հետ
ՀՀ Ազգային  ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 29-ին ԱԺ  նիստերի դահլիճում հանդիպեց  «Կալիֆոռնիան կուրյեր»  թերթի գլխավոր խմբագիր Հարութ Սասունյանի գլխավորությամբ խորհրդարան այցելած շուրջ 100 ամերիկահայ դպրոցականների եւ նրանց ուսուցիչների հետ:...

Соболезнования Председателя НС РА О.Абраамяна Председателю СФ ФС С.Миронову и Председателю Госдумы Б.Грызлову
Председатель НС РА Овик Абраамян направил соболезнования Председателю Совета Федерации Федерального Собрания  Российской Федерации Сергею Миронову и Председателю Государственной Думы Борису Грызлову:“С глубокой скорбью узнал о взрывах в Московском метрополитене, приведших к человеческим жертвам...
29.03.2010
Вице-спикер НС РА А.Петросян приняла депутата парламента Швеции
29 марта вице-спикер НС Аревик Петросян приняла депутата парламента Швеции армянского происхождения Изабель Дингизян. Приветствуя гостью, г-жа Петросян выразила удовлетворение и признательность принятием в шведском парламенте резолюции о признании и осуждении Геноцида армян в Османской империи,...
Председатель НС РА Овик Абраамян принял депутата парламента Швеции Изабель Дингизян
29 марта Председатель НС РА О.Абраамян принял депутата Ригстага (парламента) Швеции, члена Партии “зеленых” армянского происхождения Изабель Дингизян. Спикер НС высоко оценил участие депутата в принятии резолюции по Геноциду армян шведским парламентом и в ее лице поблагодарил председателя Ригстага и...
Председатель НС О.Абраамян встретился с американскими школьниками- армянами и их педагогами
29 марта в рамках программы “Открытых дверей” Председатель НС О.Абраамян встретился в зале заседаний НС с посетившими парламент более чем 100 американскими школьниками-армянами и их педагогами во главе с главным редактором газеты “Калифорниан курьер” А.Сасуняном.О.Абраамян ознакомил их со структурой...