ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց Հայաստանում Քուվեյթի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ ալ Քաբանդիին
Հունվարի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց  Հայաստանում Քուվեյթի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ ալ  Քաբանդիին: Ողջունելով հյուրին` ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորեց նրան  նշանակման առթիվ եւ վստահություն հայտնեց, որ նա պաշտոնավարման ընթացքում իր ողջ ներուժը ...
26.01.2012
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նամակ է հղել Վալերի Բուայեին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նամակ է հղել Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր, ցեղասպանությունների ժխտումը քրեականացնող օրինագծի հեղինակ եւ զեկուցող Վալերի Բուայեին:«Հարգելի տիկին Բուայե   Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի, ապա Սենատի կողմից ցեղասպանությունների ժխտումը քրեական...

RA National Assembly Speaker Samvel Nikoyan Receives the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Kuwait to Armenia Bassam Muhammad Alqabandi
On January 26 Samvel Nikoyan, Speaker of the RA National Assembly, received Bassam Muhammad Alqabandi, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Kuwait to Armenia.Welcoming the guest the RA NA Speaker congratulated him on the occasion of his appointment and expressed confidence that during his...
26.01.2012
RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Sent a Letter to Valérie Boyer
Eduard Sharmazanov, RA NA Deputy Speaker sent a letter to Valérie Boyer, NA deputy of France, author and reporter of the bill criminalizing the genocide denial. “Dear Ms Boyer,On the occasion of the adoption of the bill criminalizing the genocide denial by the National Assembly, thereafter the Senat...