ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց Հայաստանում Քուվեյթի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ ալ Քաբանդիին
Հունվարի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց  Հայաստանում Քուվեյթի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ ալ  Քաբանդիին: Ողջունելով հյուրին` ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորեց նրան  նշանակման առթիվ եւ վստահություն հայտնեց, որ նա պաշտոնավարման ընթացքում իր ողջ ներուժը ...
26.01.2012
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նամակ է հղել Վալերի Բուայեին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նամակ է հղել Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր, ցեղասպանությունների ժխտումը քրեականացնող օրինագծի հեղինակ եւ զեկուցող Վալերի Բուայեին:«Հարգելի տիկին Բուայե   Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի, ապա Սենատի կողմից ցեղասպանությունների ժխտումը քրեական...

Председатель НС С.Никоян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Кувейта в Армении Бассама Мухаммада аль Кабанди
26 января Председатель НС С.Никоян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Кувейта в Армении Бассама Мухаммада аль Кабанди.Приветствуя гостя, спикер парламента поздравил его с назначением и выразил надежду, что за время пребывания на посту он приложит все усилия для развития отношений двух стран н...
26.01.2012
Заместитель Председателя НС РА Э.Шармазанов направил письмо Валери Буайе
Заместитель Председателя НС РА Э.Шармазанов направил письмо депутату Национального Собрания Франции, автору и докладчику билля о криминализации отрицания геноцидов г-же Валери Буайе, которым искренне поздравил и сердечно поблагодарил за принятие законопроекта и, в частности, подчеркнул, что этим акт...