ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավարին
Հունվարի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար Ջանան Աթիլգանին:   Ողջունելով հյուրին եւ կարեւորելով Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գործունեությունը Հայաստանում` ԱԺ նախագահը պատրաստակամությ...
16.01.2012
ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցող Ջոն Պրեսկոտի հանդիպումները խորհրդարանում
Հունվարի 16-ին եռօրյա աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցով համազեկուցող լորդ Ջոն Պրեսկոտը Ազգային ժողովում հանդիպեց ԵԽԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության  եւ խորհրդարանական խմբակցությունների հետ: ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պա...

RA National Assembly Samvel Nikoyan Receives the Head of the Konrad-Adenauer Stiftung in the South Caucasus Region
On January 16 RA National Assembly Speaker Samvel Nikoyan received Canan Atilgan, Head of the Konrad-Adenauer Stiftung in the South Caucasus Region.Welcoming the guest and appreciating the activities of the Konrad-Adenauer Stiftung in Armenia the NA Speaker expressed willingness to support the coope...
16.01.2012
PACE Monitoring Committee Co-Rapporteur John Prescott’s Meetings in the Parliament
On January 16 Lord John Prescott, Co-Rapporteur of the Monitoring Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), who arrived in Armenia on three-day working visit, met with the delegation of the National Assembly to the PACE and parliamentary factions in the National Assemb...