ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավարին
Հունվարի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար Ջանան Աթիլգանին:   Ողջունելով հյուրին եւ կարեւորելով Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գործունեությունը Հայաստանում` ԱԺ նախագահը պատրաստակամությ...
16.01.2012
ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցող Ջոն Պրեսկոտի հանդիպումները խորհրդարանում
Հունվարի 16-ին եռօրյա աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցով համազեկուցող լորդ Ջոն Պրեսկոտը Ազգային ժողովում հանդիպեց ԵԽԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակության  եւ խորհրդարանական խմբակցությունների հետ: ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պա...

Председатель НС С.Никоян принял руководителя Южнокавказского регионального офиса Фонда Конрада Аденауэра
16 января Председатель НС С.Никоян принял руководителя Южнокавказского регионального офиса Фонда Конрада Аденауэра Джанан Атилган.Приветствуя гостью и подчеркнув деятельность Фонда Конрада Аденауэра в Армении, спикер парламента  выразил готовность содействовать сотрудничеству Национального Собр...
16.01.2012
Парламентские встречи содокладчика Мониторинговой комиссии ПАСЕ Дж.Прескотта
16 января находящийся в Армении с трехдневным визитом содокладчик Мониторинговой комиссии ПАСЕ лорд Джон Прескотт встретился в Национальном Собрании с делегацией РА в ПАСЕ и парламентскими фракциями.На встрече с делегацией НС в ПАСЕ г-н Прескотт отметил, что в ходе своего визита намерен ознакомиться...