ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հունվարի 25-ին հանդիպել են ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի հրավերով Հայաստան ժամանած «Շանհայի երեխաները» նախագծի ներկայացուցիչների հետ, որոնց թվում են «Երեխաների խնամք» ՀԿ հիմնադիր Ռոբերտ Գլովերը եւ Մեծ Բրիտանիայի արքայ...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը եւ Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել են Կատարի Զարգացման հիմնադրամի գլխավոր տնօրենին
Աշխատանքային այցով Կատարի Պետության մայրաքաղաք Դոհայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը եւ պատվիրակության անդամ ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել են Կատարի Զարգացման հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Խալիֆա բին Ջասեմ ալ-Քուարին: ՀՀ ԱԺ նախագահը, անդրադառնալով Կատարի հետ հարաբերություն...
ԵԽԽՎ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների հարցերով հիմնական զեկուցող Արմեն Գեւորգյանը հունվարի 24-ին հանդիպել է ԵԽ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի նախագահ Լինդերտ Վերբիկի ու գլխավոր քարտուղար Մաթյո Մորիի հետ: Հանդիպման ընթացքում կարեւորվել է առաջիկայում կայանալիք ԵԽ չորրո...
Մարդկանց էթնիկ պատկանելության պատճառով խմբային պատժի ենթարկելը ռազմական հանցագործություն է. Արմեն Գեւորգյան
Հրապարակվել է ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արմեն Գեւորգյանի ելույթը Բյուրոյի եւ Մշտական հանձնաժողովի գործունեության առաջընթացի վերաբերյալ հարցով: «Պարո՛ն նախագահ, Ձեզ քաջ հայտնի է, որ Լեռնային Ղարաբաղն ավելի քան 40 օր է՝ պաշարված է Ադրբեջանի կողմից: Մեր կազմակերպությանն իր անդամակցության ամբո...

В парламенте – представители проекта “Дети Шанхая” Члены Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам встретились с представителями проекта “Дети Шанхая”, прибывшими в Армению по приглашению министра труда и социальных вопросов РА, в числе которых учредитель общественной организации “Children's Care” Роберт Гловер и представитель члена Коро...
Председатель НС А.Симонян и министр здравоохранения А.Аванесян встретились с генеральным директором Фонда развития Катара Председатель НС А.Симонян и член делегации министр здравоохранения РА А.Аванесян, находящиеся с рабочим визитом в столице Государства Катар Дохе, встретились с генеральным директором Фонда развития Катара Халифой бин Джасемом аль-Куаром.Глава парламента подчеркнул заинтересованность Армении в развит...
А.Геворкян подчеркнул важность сохранения в центре внимания Конгресса развитий вокруг Нагорного Карабаха 24 января основной докладчик ПАСЕ по вопросам местных и региональных властей А.Геворкян встретился с председателем Конгресса местных и региональных властей СЕ Линдертом Вербиком и генеральным секретарем Матье Мори.В ходе встречи особое внимание уделено обсуждению местных и региональных вопросов и пр...
А.Геворкян: “Групповое наказание людей из-за их этнической принадлежности – военное преступление” Опубликовано выступление члена делегации НС РА в ПАСЕ А.Геворкяна о ходе деятельности Бюро и Постоянной комиссии:"Г-н Председатель,Вам хорошо известно, что Нагорный Карабах осажден Азербайджаном уже более 40 дней. На протяжении всего своего членства в нашей организации Азербайджан руководствовался п... |