ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հունվարի 25-ին հանդիպել են ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի հրավերով Հայաստան ժամանած «Շանհայի երեխաները» նախագծի ներկայացուցիչների հետ, որոնց թվում են «Երեխաների խնամք» ՀԿ հիմնադիր Ռոբերտ Գլովերը եւ Մեծ Բրիտանիայի արքայ...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը եւ Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել են Կատարի Զարգացման հիմնադրամի գլխավոր տնօրենին
Աշխատանքային այցով Կատարի Պետության մայրաքաղաք Դոհայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը եւ պատվիրակության անդամ ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել են Կատարի Զարգացման հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Խալիֆա բին Ջասեմ ալ-Քուարին: ՀՀ ԱԺ նախագահը, անդրադառնալով Կատարի հետ հարաբերություն...
ԵԽԽՎ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների հարցերով հիմնական զեկուցող Արմեն Գեւորգյանը հունվարի 24-ին հանդիպել է ԵԽ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի նախագահ Լինդերտ Վերբիկի ու գլխավոր քարտուղար Մաթյո Մորիի հետ: Հանդիպման ընթացքում կարեւորվել է առաջիկայում կայանալիք ԵԽ չորրո...
Մարդկանց էթնիկ պատկանելության պատճառով խմբային պատժի ենթարկելը ռազմական հանցագործություն է. Արմեն Գեւորգյան
Հրապարակվել է ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արմեն Գեւորգյանի ելույթը Բյուրոյի եւ Մշտական հանձնաժողովի գործունեության առաջընթացի վերաբերյալ հարցով: «Պարո՛ն նախագահ, Ձեզ քաջ հայտնի է, որ Լեռնային Ղարաբաղն ավելի քան 40 օր է՝ պաշարված է Ադրբեջանի կողմից: Մեր կազմակերպությանն իր անդամակցության ամբո...

On January 25, the members of the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs met with the representatives of the Project Children of Shanghai, including the Founder of Care for Children NGO Robert Glover and the Royal Highness Prince Michael’s Equerry Nicholas Chance, who arrived in Armeni...
NA President Alen Simonyan and Director General of the Qatar Fund for Development
The RA NA President Alen Simonyan and the Member of the Delegation the RA Minister of Health Anahit Avanesyan being in the capital of the State of Qatar met with the Director General of the Qatar Fund for Development (QFFD) Khalifa Jassim Al-Kuwari. Touching upon the interest of Armenia in the devel...
Armen Gevorgyan Highlights Keeping at the Centre of Attention of Congress the Ongoing Developments around Nagorno Karabakh
On January 24, the key rapporteur on PACE Local and Regional Authorities Armen Gevorgyan met with the President of the Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe Leendert Verbeek and the Secretary General Mathieu Mori. During the meeting the discussion of the local and regio...
Armen Gevorgyan: Collective Punishment of an Ethnic Group is a War Crime
The speech by the Member of the RA NA Delegation to PACE Armen Gevorgyan on progress of the activities of the Bureau and the Standing Committee was published.“Mr President: As you well know, for more than 40 days Nagorno Karabakh has been under siege by Azerbaijan. For the entire period of its membe...