ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, հունիսի 15-ին գումարված ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի ավարտից անմիջապես հետո՝ հունիսի 23-ին, գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան՝ օրակարգում ունենալով 2015 թվականի հունիսի 16-ին Երեւան...
Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 22-րդ տարեկան Գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2015 թվականի հունիսի 25-29-ը Վիեննա (Ավստրիայի Հանրապետություն) կգործուղվի Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մկրտիչ Մինասյանը: Եվրոպայի խորհրդի խոր...

23 июня по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА, сразу же по завершении созванной 15 июня внеочередной сессии созвана внеочередная сессия – для обсуждения подписанного 16 июня 2015 г. в Ереване между правительствами РА и ФРГ соглашения о фи...
23 июня парламент продолжил работу внеочередной сессии.Депутаты голосованием ратифицировали международные договоры РА: подписанные 8 апреля 2015 г. с Международным банком реконструкции и развития кредитные соглашения “О программе социальных инвестиций и местного развития” и “Программа совершенствова...