Հունիսի 5-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հունիսի 8-11-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:...
05.06.2015
Հունիսի 5-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստում, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը, քննարկվել է ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանի, Հովհաննես Սահակյանի, Արծվիկ Մինասյանի, Արմ...
Հունիսի 5-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնեւի կենտրոնի փոխտնօրեն Ֆիլիպ Ֆլուրիի եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական ծրագրերի ազգային պատասխանատու Դավիթ Հարո...

5 июня состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян. Oбсуждались проекты решений повесток дня седьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 8-11 июня. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС пятого созыва включено 14...
05.06.2015
5 июня состоялись заседания постоянных комиссий НС по защите прав человека и общественным вопросам, по государственно-правовым и по экономическим вопросам соответственно под председательством Э.Варданян, О.Саакяна и В.Айвазяна,  на которых обсуждены проекты о внесении изменений и дополнений в з...
5 июня председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с заместителем директора Женевского центра демократического контроля над вооруженными силами Ф.Флури и национальным ответственным Ереванского офиса ОБСЕ по военно-политическим п...