ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է Հովհաննես Չեքիջյանին
«Մեծարգո պարոն Չեքիջյան, սիրելի մաեստրո,Ընդունեք անկեղծ եւ ջերմ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան հոբելյանի` 85-ամյակի  առթիվ:Ձեր կյանքն ու բեղմնավոր գործունեությունը  խորհրդանշում են ստեղծագործական մի ընդգրկուն ժամանակաշրջան, որի ընթացքում հավատարմորեն ծառայում եք երգչախմբային արվեստին ու երաժ...
23.12.2013
Դեկտեմբերի 23-ին խորհրդարանը շարունակեց արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ նիստում քննարկված ՀՀ Նախագահի առարկությամբ «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու եւ «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում...
ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի հետ
Դեկտեմբերի 23-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինի հետ: Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր: Խոսվեց հայ եւ վրացի, հայ եւ ռուս կին պատգամավորների՝ առաջիկայում սպասվող հանդիպումների, ինչպես նաեւ ԽՍՀՄ հերոս,...

Distinguished Mr Chekijian, dear Maestro,Please, accept my sincere and warm congratulations on the occasion of your 85th birth anniversary.Your life and fruitful activity symbolize a creative inclusive period, during which you adherently serve the choir art and music. For more than half a century yo...
23.12.2013
On December 23 the parliament continued the work of the extraordinary session. The deputies passed by voting the package of draft laws “On Amending the RA Law on State Duty” and “On Amending the RA Law on Gambling and Gambling Houses,” returned to the National Assembly by the RA President’s objectio...
NA Vice President Meets with the Head of the OSCE Office in Yerevan
On December 23 the NA Vice President Hermine Naghdalyan met with the Head of the OSCE Office in Yerevan, Ambassador Andrey Sorokin. In the meeting the sides discussed issues of bilateral interest. They talked about the expecting meetings of the Armenian and Georgian, Armenian and Russian women deput...