ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է Հովհաննես Չեքիջյանին
«Մեծարգո պարոն Չեքիջյան, սիրելի մաեստրո,Ընդունեք անկեղծ եւ ջերմ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան հոբելյանի` 85-ամյակի  առթիվ:Ձեր կյանքն ու բեղմնավոր գործունեությունը  խորհրդանշում են ստեղծագործական մի ընդգրկուն ժամանակաշրջան, որի ընթացքում հավատարմորեն ծառայում եք երգչախմբային արվեստին ու երաժ...
23.12.2013
Դեկտեմբերի 23-ին խորհրդարանը շարունակեց արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ նիստում քննարկված ՀՀ Նախագահի առարկությամբ «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու եւ «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում...
ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի հետ
Դեկտեմբերի 23-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինի հետ: Հանդիպմանը քննարկվեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր: Խոսվեց հայ եւ վրացի, հայ եւ ռուս կին պատգամավորների՝ առաջիկայում սպասվող հանդիպումների, ինչպես նաեւ ԽՍՀՄ հերոս,...

Председатель НС О.Абраамян поздравил О.Чекиджяна
В поздравлении в связи с 85-летием маэстро, в частности, подчеркивается:“Ваша жизнь и плодотворная деятельность символизируют весомый творческий период преданного служения хоровому искусству и музыке. Более полувека Вы возглавляете Государственную академическую хоровую капеллу Армении, которая своим...
23.12.2013
23 декабря парламент продолжил работу внеочередной сессии. Депутаты голосованием приняли обсуждавшиеся на предыдущем заседании законопроекты о внесении поправок в законы РА “О государственной пошлине”, “Об играх с выигрышем и игорных домах”, “О Государственном бюджете РА на 2013 г.”, “Об автомобильн...
Вице-спикер НС встретилась с руководителем Ереванского офиса ОБСЕ
23 декабря вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с руководителем Ереванского офиса ОБСЕ, послом А.Сорокиным. На встрече были обсуждены вопросы, представляющие двусторонний интерес. Говорилось о предстоящих встречах армянских, российских и грузинских женщин-депутатов, об организации визита в Армению ...