Դեկտեմբերի 2-ին Ազգային ժողովը հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքն սկսեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերի հաստատումով: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ Օրինաց երկիր կուսակցության համամասնական ընտրացուցակով ԱԺ պատգամավոր է գրանցվել Լեւոն Մարտունի Դոխոլյանը եւ շնորհավորեց ն...
Դեկտեմբերի 2-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանում հյուրընկալվել էին Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի ուսանողները: Երիտասարդները մասնակցեցին ԱԺ աշնանային նստաշրջանի վերջին քառօրյայի առաջին նիստին: Նիստի ընթացքին հետեւելուց ու օրակարգին ծանոթանալուց հետո, ուսանո...
Դեկտեմբերի 2-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների եւ ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովները նիստեր գումարեցին: ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկեց 2013 թվականի նոյեմբերի 8-ին ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության եւ Վերակառ...

On December 2 the National Assembly began the work of the next four-day sittings by approving the draft agendas of the session and the four-day sittings.The NA President Hovik Abrahamyan informed the attendees that according to the proportional electoral list of the Rule of Law party Levon...
On December within the framework of the NA “Open Lesson” Programme the students of Yerevan V. Brusov State Linguistic University were hosted in the parliament. The young people took part in the first sitting of the last four-day sittings of the NA autumn session. After following the sitting and gett...
On December 2 the NA Standing Committees on Foreign Relations and Financial-Credit and Budgetary Affairs convened sittings.The NA Standing Committee of Foreign Relations moderated by Artak Zakaryan debated the Crediting Agreement “First Development Policy Operation” between the Republic of Armenia a...