ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարի տեղակալ Տիգրան Սիմոնյանը ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 18-ի նիստում ներկայացրեց  2020-ի  կատարողականի վերաբերյալ նախարարության զեկույցը: Ըստ այդմ՝ հաշվետու տարում Արարա...
Առկա են զգալի բացեր «Սեւանա լճի մասին» օրենքի ենթաօրենսդրական դաշտում
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 18-ի նիստում տեղի ունեցավ «Սեւանա լճի մասին» ՀՀ օրենքի կիրարկման հետօրենսդրական մոնիթորինգի վերաբերյալ զեկույցի քննարկում: Զեկույցը կազմվել է Միացյալ Թագավորության «Լավ կառավարմ...
Մարտի 17-ի ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանի հեղինակած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը: Հեղինակը ն...
Եվրանեսթ ԽՎ-ում հայկական  պատվիրակության ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանը մարտի 17-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեի հետ: Վիկտոր Ենգիբարյանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 18-ին քննարկեց «ՀՀ Կառավարության ծրագրի 2020-ի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին» զեկույցը: Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանի ...
Վերանայվել է պատժի չկրած մասն ավելի մեղմ պատժատեսակով փոխարինելու ինստիտուտը
ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 18-ի նիստում ներկայացրեց «ՀՀ քրեական օրենսգիրք» օրենքի նախագծի լրամշակված տարբերակը: Առաջարկվում է առանցքային փոփոխությունների ենթարկել տուգանքի ինստիտուտը: Ամրագրվել է տուգանքի հաշվարկման նոր կարգ: Ո...
Կառավարության ծրագրի 2020-ի կատարման ընթացքի արդյունքներն ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 18-ի նիստում ներկայացրեց էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Տիգրան Գաբրիելյանը: «2020-ին համավարակի տարածման ֆոնին գյուղատնտե...
Հողերի աճուրդում առկա կոռուպցիոն ռիսկերը կնվազեն
Մարտի 18-ին Վահե Ղալումյանի նախագահությամբ կայացավ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի հեղինակած ««ՀՀ հողային օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացո...
Մարտի 19-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելու վերաբերյալ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությունը եւ Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի մարտի 18-ի ԱԺԽՈ-017-Լ որոշումը, առաջնորդվելով Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածներով` մարտի 1...
ԱԺ խորհուրդը մարտի 18-ի արտահերթ նիստում համաձայնություն տվեց մարտի 19-ին՝ ժամը 11:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն: ...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 18-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց «Հակակոռուպցիոն կոմիտեի մասին» եւ կից մի շարք օրենքներում փոփոխություններ ու լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը: Առաջինից երկրորդ ընթերցման ընթացքում կատարված փոփոխությունները ներկայացրեց ՀՀ արդարադա...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 18-ին  հանդիպեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում նշվեց, որ ստեղծված ներքաղաքական իրադրությունից լավագույն ելքն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն են: Հաշվի առնելով նաեւ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի,...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի`  ժամը 14:30-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ: ...

At March 18 sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment, the RA Deputy Minister of Environment Tigran Simonyan presented the report of the Ministry on the execution sheet for 2020. According to it, 2 deep pits were dug and 4 ...
Significant Gaps Available in Sub-Legislative Field of Law on Lake Sevan
At March 18 sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment, a discussion related to the report on post-legislative monitoring of the implementation of the RA Law on Lake Sevan took place. The report was made with the financial a...
At March 17 sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment debated the bill on Making Amendments to the RA Law on the Local Self-Government in the first reading authored by the deputy Vagharshak Hakobyan. The author noted that t...
On March 17, the Head of the Armenian Delegation Viktor Yengibaryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia Inga Stanytè-Toloðkienè in the Euronest PA. Viktor Yengibaryan thanked the Ambassador for the impartial and balanced p...
At March 18 sitting, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local-Self Government, Agriculture and Environment the report on Procedure and Results of the Implementation of the RA Government Programme for 2020 was debated. According to the Deputy Minister of Territorial Administr...
Institute of Replacing Part of Escaped Punishment with Milder Kind of Punishment
At March 18 sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs, the RA Minister of Justice presented the revised version of the draft law on the RA Criminal Code. It is proposed to make key amendments to the Fine Institution. A new category of calculations of fines was stipulated. The m...
1,4% Growth in the Sphere of Agriculture
At March 18 sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment, the Deputy Minister of Economy Tigran Gabrielyan presented the results, implemented during the Government Programme in 2020. “In 2020, on the background of the pandemic...
Existing Corruption Risks to be Decreased in the Land Auction
On March 18, the regular sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment chaired by Vahe Ghalumyan took place. The legislative initiative on Making Amendments and Addenda to the RA Land Code authored by the deputy Artak Manukyan ...
On March 19, at 11:00 NA Extraordinary Sitting to be Convened
Taking as a basis the initiative of the deputies of the National Assembly and the decision of the NACD-017-L of 18 March 2021 National Assembly Council on convening an extraordinary sitting of the National Assembly, being led by Article 100 of the Constitution and Article 41 of the Constitutional La...
At March 18 extraordinary sitting, the NA Council gave consent to convene an extraordinary sitting of the National Assembly by the initiator’s agenda and term on March 19, at 11:00....
At March 18 sitting, the NA Standing Committee on State and Legal Affairs debated in the second reading on the Anti-Corruption Committee and the legislative package designing amendments and addenda to a number of enclosed laws. The RA Minister of Justice Rustam Badasyan presented the amendments duri...
On March 18, the RA Prime Minister Nikol Pashinyan met with the Head of the NA Prosperous Armenia Faction Gagik Tsarukyan.During the meeting it has been noted that the best way out of the created inner-political situation are considered to be the snap parliamentary elections.Taking into consideratio...