Մայիսի 18-ին  Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստերն սկսվեցին չորրորդ գումարման հինգերորդ  նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին, քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին եւ մի շարք օրենքների նախագծերի քննարկման հատուկ կարգի մասին ԱԺ որոշման նախագծերի հաստատումով:Ազգային ժողովի նախագահ Հ...
Ծնվել է 1958թ. փետրվարի 13-ին Անիի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղում (այժմ` Շիրակի մարզ): 1982թ. ավարտել է Երեւանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, 1987թ.` ԽՄԿԿ կենտկոմին առընթեր մարքսիզմ-լենինիզմի համալսարանի հայկական մասնաճյուղը: Ինժեներ-մեխանիկ: Պարգեւատրվել է ՊՆ «Անդրանիկ Օզանյան» մեդալով (2...

18 мая очередные четырехдневные заседания НС начались  с утверждения проектов решения о внесении дополнений в повестку дня пятой сессии НС четвертого созыва, о повестке дня четырехдневки и особом порядке обсуждения ряда проектов законов.Председатель НС О.Абраамян сообщил, что председатель Посто...
Родился 13 февраля 1958 г. в с. Сарнахбюр Анийского района (ныне – Ширакская обл.).          В 1982 г. окончил Ереванский Политехнический институт им. К.Маркса, в 1987 г. – Армянский филиал Университета марксизма-ленинизма при ЦК КПСС. Инженер-механик. Награжд...