Ազգային ժողովը շարունակեց աշխատանքը
Ապրիլի 8-ին Ազգային ժողովը շարունակեց աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված երկու տասնյակից ավելի օրենսդրական նախաձեռնությունները: Մինչ օրինագծերի քննարկմանն անցնելը, ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը  պատգամավորներին տեղեկացրեց, որ ԱԺ կանոնակարգի 104/1  հոդվածի համաձայն, շրջա...
08.04.2008
Սերբիայի դեսպանն Ազգային ժողովում
Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Սերբիայի Հանրապետության դեսպան Լիլիանա Բաչեւիչին, որ Հայաստանում է ՀՀ նորընտիր նախագահի պաշտոնակալության արարողությանը մասնակցելու համար:ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը ողջունելով դեսպանին` գուհունակություն հայտնեց, որ բարեկամ երկրի ու ժողո...

Национальное Собрание продолжило работу
8 апреля Национальное Собрание продолжило работу, проголосовав за принятие обсуждавшихся  в предыдущий день более двух десятков законодательных инициатив. Прежде чем перейти к обсуждению законопроектов, Председатель НС Тигран Торосян информировал депутатов, что, согласно статье 104/1 Регламента...
08.04.2008
Посол Сербии в Национальном Собрании
8 апреля Председатель НС РА Тигран Торосян принял посла Сербской Республики в Армении Лилиану Бачевич, находящуюся в Армении для участия в церемонии инаугурации новоизбранного президента РА. Председатель НС РА Тигран Торосян, приветствуя гостью, выразил удовлетворение тем, что представительница друж...