Հուլիսի 4-ին եւ 5-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը աշխատանքային այցով եղավ Շիրակի մարզի նախկին բոլոր վարչական շրջաններում: Խորհրդարանի նախագահի Գյումրիում, Մարալիկում, Արթիկում, Աշոցքում, Ամասիայում, Ախուրյանում եւ այլ բնակավայրերում տասնյակ հանդիպումների ընթացքում նրան փոխանցվեցին 350-ից ավելի ...
05.07.2004
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը Սահմանադրության օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սահմանադրության օրվա առիթով, որի մեջ ասվում է. «Հարգելի հայրենակիցներ Հայաստանի Հանրապետության անկախության վերականգնումից հետո կարճ ժամանակ անց մենք ունեցանք մեր Սահմանադրությունը` իբրեւ երկրի կենսագործունեությունն ապահովող Հիմնական Օրենք...
Հուլիսի 5-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը ընդունեց ԵԽԽՎ գլխավոր քարտուղար Բրունո Հալերի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում նշվեց, որ Հայաստանը պատրաստ է շարունակել իր պարտավորությունները կատարել եւ լիարժեք աշխատել ԵԽԽՎ-ում: Անդրադարձ եղավ Մեծ Բրիտանիայի Լինքս կազմակերպության հովանու...

Рабочий визит Председателя НС РА Артура Багдасаряна в Ширакскую область
4 и 5июля Председатель НС РА Артур Багдасарян с рабочим визитом побывал во всех бывших административных районах Ширакской области.Во время десятков встреч председателя парламента в Гюмри, Маралике, Артике, Ашоцке, Амасии, Ахуряне и других населенных пунктах ему было передано более 350 писем.Основные...
05.07.2004
Поздравительное послание Председателя НС РА Артура Багдасаряна по случаю Дня Конституции
Председатель НС РА Артур Багдасарян направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции, в котором говорится:,,Дорогие соотечественники! За короткое время после восстаноления независимости Республики Армения мы создали нашу Конституцию как Основной Закон, обеспечивающий жизнедеятельность стр...
5 июля Заместитель Председателя НС РА Тигран Торосян принял делегацию во главе с Генераьлным секретарем ПАСЕ Бруно Халлером. В ходе встречи было отмечено, что Армения готова к продолжению выполнения своих обязательств и полноценной работе в ПАСЕ. Была затронута Южно-Кавказская парламенская инициатив...