ՀՀ ԱԺ  մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 դահլիճում «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» (կոդ Կ-996-02.05.2016, 12.10.2016-ՄԻ-010/0) եւ հարակից այլ օրենքների նախագծերի վերաբերյալ կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ:
Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է «Դեպի երիտասարդների միասնություն» նախաձեռնության ներկայացուցիչների հետ: Ողջունելով երիտասարդներին՝ Վահե Էնֆիաջյանը նշել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովն ավանդույթի համաձայն բաց եւ հրապարակային է իրականացնում իր աշխատանքը. դրա վառ վկայությունն են ԱԺ ն...
Նոյեմբերի 9-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստի օրակարգում ընդգրկված Հեղինե Բիշարյանի, Մհեր Շահգելդյանի, Հովհաննես Մարգարյանի հեղինակած «Արտադպրոցական կրթության մասին», «Մեծահասակների կրթության մասին», ինչպես նաեւ Զարուհի Փոստա...
Տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 28-րդ նիստը
Նոյեմբերի 10-ին՝ ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ լիագումար նիստերի դահլիճում տեղի կունենա Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 28-րդ նիստը: Նիստի ավարտից հետո՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ լիագումար նիստերի դահլիճին կից սրա...
Ժնեւում կայացել է Միջխորհրդարանական միության 135-րդ վեհաժողովը
Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ Ազգային ժողովում կայացել է Միջխորհրդարանական միության 135-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին նվիրված մամուլի ասուլիս: Հոկտեմբերի 23-27-ը Ժնեւում տեղի ունեցած նիստերի մանրամասները լրագրողներին ներկայացրել է կառույցում մեր երկրի խորհրդարանի պատվիրակության անդամ Կարինե Աճեմյանը: Նշենք, որ վե...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 9-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի Պետության նորանշանակ դեսպան Նաուաֆ ալ Էնեզին: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրին Հայաստանի խորհրդարանում, շնորհավորել է նրան պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ եւ մաղթել հաջողություններ դիվանագիտական առա...
Նոյեմբերի 9-ին` ժամը 12:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կարինե Աճեմյանի եւ Հեղինե Բիշարյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն հոկտեմբերի 23-27-ը Ժնեւում տեղի ունեցած Միջխորհրդարանական միության 135-րդ վեհաժողովի աշխատանքների վերաբերյալ: ...

9 ноября депутат НС В.Энфиаджян встретился с представителями инициативы “К единству молодежи”.  Приветствуя представителей молодежи, В.Энфиаджян отметил, что, согласно традиции, Национальное Собрание РА открыто и гласно осуществляет свою работу, ярким свидетельством чего являются проводимые пар...
9 ноября обсуждения состоящих в повестке дня очередного заседания Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О внешкольном образовании”, “Об образовании взрослых” и “О телевидении и радио”  по предло...
Состоится 28-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ
10 ноября, в 11:00 часов, в зале пленарных заседаний НС РА состоится 28-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ.После завершения заседания, в 14:00 часов, в фойе зала пленарных заседаний НС сопредседатели межпарламентской комиссии Э.Нагдалян и Н.Рыжков выступят с ...
В Женеве состоялась 135-я ассамблея МПС
9 ноября в НС состоялась пресс-конференция о работе прошедшей в Женеве 135-й ассамблеи Межпарламентского Союза (МПС).  Подробности женевских заседаний 23-27 октября представила журналистам член делегации НС РА К.Аджемян. В работах ассамблеи участвовала также депутат НС Э.Бишарян. По словам К.Ад...
Г.Саакян принял посла Кувейта в Армении
9 ноября  Председатель НС Г.Саакян принял новоназначенного посла Государства Кувейт в РА Науафа аль-Энези.   Г.Саакян, приветствуя гостя в парламенте Армении, поздравил его с назначением и пожелал  успехов в дипломатической миссии. Глава НС выразил надежду, что в ходе своей деяте...