Նոյեմբերի 8-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկվել է «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մաս...
Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկային: Դեսպանը Արտակ Զաքարյանին է փոխանցել Չեխիայի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, նախկին արտգործնախա...
«Ադրբեջանի կողմից ԼՂ հակամարտությանը կրոնական երանգ տալու փորձերն ուղղակի անհեթեթ են». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 8-ին ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության փոխդեսպան Շահբազ Սոլբիին: Էդուարդ Շարմազանովը բարձր է գնահատել բարեկամ Իրանի հետ զարգացող բազմակողմ հարաբերությունները եւ նշել, որ թեեւ բարեկամական, մշակութային եւ հոգեւոր կապերը դար...
Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովի եւ ԵԱՀԿ ծրագրերի ազգային պատասխանատուներ Ռուզաննա Բաղդասարյանի եւ Գոհար Ղազինյանի հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ հանձնաժողովի նախագահը բարձր է ...

8 ноября созваны  заседания постоянных комиссий НС – по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по  социальным вопросам и по внешним связям  - под председательством соответственно К.Нагапетяна, А.Акопяна и А.Закаряна.На заседаниях вышеуказанных соответствующих проф...
8 ноября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Чешской Республики в РА Петра Микиску.   Посол передал А.Закаряну письмо председателя Комиссии по внешним отношениям парламента Чехии, экс-министра иностранных дел Карла Шварц...
Э.Шармазанов: “Попытки Азербайджана придать НК-конфликту религиозную окраску просто абсурдны”
8 ноября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял вице-посла Исламской Республики Иран (ИРИ) в РА Шахбаза Солби.Э.Шармазанов высоко оценил развивающиеся многосторонние отношения с дружественным Ираном и отметил, что хотя культурные и духовные связи имеют многовековую историю, тем не менее есть весомый пот...
8 ноября председатель  Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам О.Саакян встретился с руководителем Ереванского офиса ОБСЕ, послом А.Аваковым и национальными кураторами программ ОБСЕ Р.Багдасарян и Г.Казинян.    Приветствуя гостей,  председатель  комис...