ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 16-ին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ ծառայողական պարտականությունները բարեխիղճ կատարելու համար ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է ՀՀ ԱՆ գլխավոր հոգեբույժ, «Նուբարաշեն» հոգեբուժական կենտրոնի տնօրեն Սամվել Թորոսյանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով Սամվել Թորոսյանին, շնորհակալություն է հայտնել առողջապահության ոլորտում ունեցած մեծ ներդրման համար: «Հայ իրականության մեջ Դուք ճանաչված բժշկի համբավ ունեք: Ձեր գործունեության ընթացքում կարողացել եք աչքի ընկնել մասնագիտական կարողություններով ու հավատարիմ եք մնացել բժշկի կոչմանը»,- ասել է Գալուստ Սահակյանը:

On September 16, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan awarded the Memorial Medal of the RA National Assembly Speaker the Chief Psychiatrist of the RA Ministry of Healthcare, Director of Nubarashen Psychiatric Centre Samvel Torosyan for conscientiously fulfilling the office obligations on the occasion of the 25th anniversary of Independence of Armenia .
The Head of the Parliament, congratulating Samvel Torosyan thanked him for the great contribution to the sphere of healthcare. “You have a fame of a well-known doctor in the Armenian reality. During your activities you managed to be distinguished with professional abilities and remained faithful to doctor’s vocation,” Galust Sahakyan said.