ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը սեպտեմբերի 15-ին հանդիպել է Ռումինիայից, Իտալիայից, Գերմանիայից, Հունաստանից, Բուլղարիայից, Մոլդովայից, Ուկրաինայից եւ Լատվիայից Հայաստան ժամանած քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանը:
Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում, նշել է, որ նրանց այցը կարեւոր ազդակ կլինի կրթական ծրագրերի իրականացման, երիտասարդների միջեւ փորձի փոխանակումների տեսանկյունից եւ այս հարցում առանձնակի կարեւորել «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության գործունեությունը: Տիկին Նաղդալյանն ընդգծել է, որ մեր երկրի իշխանությունը կարեւորում է քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտների դերը պետության զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում տիկին Նաղդալյանը հյուրերին մանրամասն ներկայացրել է տարածաշրջանային մարտահրավերները, ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը, անդրադարձել 101 տարի առաջ հայ ժողովրդի նկատմամբ իրականացված Ցեղասպանությանը եւ հայ-թուրքական հարաբերություններին, ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը, Հայաստանի՝ ԵԱՏՄ անդամակցությանը եւ ՀՀ արտաքին ու ներքին քաղաքականությանն առնչվող բազմաթիվ այլ հարցերի:
Հանդիպման ավարտին ԱԺ փոխնախագահը պատասխանել է նաեւ երիտասարդներին հետաքրքրող հարցերին:
Եվրոպական ութ երկրների՝ Գերմանիա, Ռումինիա, Մոլդովա, Լատվիա, Հունաստան, Ուկրաինա, Իտալիա, Բուլղարիա, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները սեպտեմբերի 15-ին խորհրդարանում հանդիպել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանի հետ։ Ո...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանի ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 15-ին Գերմանիայի, Ռումինիայի, Մոլդովայի, Լատվիայի, Հունաստանի, Ուկրաինայի, Իտալիայի եւ Բուլղարիայի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի ...

Вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с представителями гражданского общества
15 сентября вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с прибывшими в Армению представителями гражданского общества Румынии, Италии, Германии, Греции, Болгарии, Молдовы, Украины и Латвии. На встрече присутствовала председатель Ассоциации юридических лиц “Ассоциация школ-центров” Р.Мурадян.
Э.Нагдалян, приветствуя гостей в НС, отметила, что визит явится импульсом к реализации образовательных программ, с точки зрения обмена опытом молодежи и в этом плане подчеркнула важность деятельности   Ассоциации юридических лиц “Ассоциация школ-центров”. Г-жа Нагдалян особо выделила, что власти РА осознают роль институтов гражданского общества в развитии государства.
В ходе встречи Э.Нагдалян детально представила гостям региональные вызовы, процесс урегулирования НК-конфликта, обратилась к совершенному более столетия назад Геноциду армян и армяно-турецким отношениям, сотрудничеству РА – ЕС, членству Армении в ЕАЭС, вопросам внешней и внутренней политики РА.
В завершение встречи вице-спикер НС ответила также на интересующие молодежь вопросы.
Генеральным прокурором РА назначен А.Давтян
15 сентября НС продолжило работу четырехдневных заседаний, обсудив вопрос избрания члена Национальной комиссии по телевидению и радио (НКТР). Признанному победителем конкурса на вакантное место Т.Акопяну депутаты задали множество вопросов относительно сферы деятельности комиссии. Председатель времен...
15 сентября представители гражданского общества 8 европейских стран – Германии, Румынии, Молдовы, Латвии, Греции, Украины, Италии, Болгарии – встретились с депутатом НС, председателем Ассоциации юридических лиц “Ассоциация школ-центров” Р.Мурадян.   Приветствуя гостей, депутат НС отметила,...
15 сентября представители гражданского общества Германии, Румынии, Молдовы, Латвии, Греции, Украины, Италии и Болгарии в сопровождении председателя Ассоциации юридических лиц “Ассоциация школ-центров” Р.Мурадян посетили мемориал Геноцида армян в  Цицернакаберде.   Гости возложили цвет...