ՀՀ ԱԺ նախագահ, Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունիսի 17-ին մասնակցել է ՀՊՄՀ հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված է եղել ՀՊՄՀ-ի ռեկտորի ընտրության հարցը: Բուհի ռեկտորի պաշտոնում առաջադրվել է միայն մեկ թեկնածու՝ համալսարանի ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ռուբեն Միրզախանյանը, ով քվեարկության արդյունքում ընտրվել է:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է Ռուբեն Միրզախանյանին վերընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթել արգասաբեր աշխատանք ու նորանոր ձեռքբերումներ:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են համալսարանի գործունեությանն առնչվող այլ հարցեր եւս:
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 17-ին շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը` քվեարկությամբ վավերացնելով Հայաստանի Հանրապետության եւ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի միջեւ 2016 թվականի մայիսի 11-ին ստորագրված «Գյումրու քաղաքային ճանապարհներ», Հայաստանի Հանրապետության եւ Վերակառուցման եւ զարգ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Արմեն Ռուստամյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը հունիսի 17-ին հանդիպել են Բելգիայի Սենատի անդամ, ԵԽԽՎ-ում բելգիական պատվիրակության անդամ Պիտ դե Բրայանի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի հ...

On June 17, the President of the Board of Trustees of Armenian State Pedagogical University (ASPU) Galust Sahakyan took part in the Meeting of ASPU Board of Trustees.
The item on the election of the ASPU President was included in the agenda of the meeting. Only one candidate was nominated in the position of the President of the higher educational institution, the Acting President of University Ruben Mirzakhanyan, who was elected as a result of voting.
The RA NA Speaker Galust Sahakyan congratulated Ruben Mirzakhanyan on his re-election and wished him fruitful work and new achievements.
During the Meeting other items regarding the activities of University were also discussed.
On June 17, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary session by voting ratified the Loan Agreement Gyumri Urban Roads signed between the Republic of Armenia and the International Bank for Reconstruction and Development on May 11, 2016, the Loan Agreement Financial Recovering ...
On June 17, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA Delegation to PACE Hermine Naghdalyan, the members of the Delegation Armen Rustamyan and Naira Karapetyan met with the Member of the Flemish Parliament (Senate) of Belgium Piet De Bruyn. The Head of the ARF Europe Hai Dat/Armenian Cause Commit...