ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 28-ին շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ շարունակել են քննարկել «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացում...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հունիսի 28-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ-ի ազգային փոքրամասնությունների հարցերով գերագույն հանձնակատարի ներկայացուցիչներ Անդրեյ Խանժինի եւ Մարկ Ֆումագալիի հետ: Հյուրերի խնդրանքով տիկին Վարդանյանն անդրադար...
Հունիսի 26-27-ին Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում տեղի է ունեցել «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության 15-րդ համագումարը, որին կուսակցության հրավերով մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության պատվիրակությունը՝ ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ Հերմինե Նաղդալյանի...

On June 28, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary session. The deputies in the first reading continued debating the RA law on Amendments to the RA Electoral Code, the legislative package on Amendments to the RA Electoral Code and on Amendment to the RA law on Legal Acts.Th...
On June 28, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan met with the representatives at the OSCE Supreme Commissioner on National Minorities Andrei Khanzhin and Marc Fumagalli.At the guests’ request Mrs Vardanyan touched upon the p...
On June 26-27 in Moscow, the capital of the Russian Federation the 15th Congress of the United Russia (Yedinaya Rossiya) Congress was held, where at the invitation of the party the Delegation of the Republican Party of Armenia (RPA), led by the RA Deputy Speaker of the National Assembly, member of t...