ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 28-ին շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ շարունակել են քննարկել «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացում...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հունիսի 28-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ-ի ազգային փոքրամասնությունների հարցերով գերագույն հանձնակատարի ներկայացուցիչներ Անդրեյ Խանժինի եւ Մարկ Ֆումագալիի հետ: Հյուրերի խնդրանքով տիկին Վարդանյանն անդրադար...
Հունիսի 26-27-ին Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում տեղի է ունեցել «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության 15-րդ համագումարը, որին կուսակցության հրավերով մասնակցել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության պատվիրակությունը՝ ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ Հերմինե Նաղդալյանի...

28 июня Национальное Собрание продолжило  работу внеочередной сессии. Депутаты обсудили законодательные пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в Избирательный кодекс РА, Кодекс РА об административных правонарушениях, законы РА “О правовых актах”, “О репродуктивном здоровье и репродук...
28 июня председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Э.Варданян встретилась с представителями Верховного комиссара ОБСЕ по вопросам национальных меньшинств А.Ханжиным и М.Фумагали. По просьбе гостей Э.Варданян обратилась к проблемам нацменьшинств в нашей стране...
26-27 июня в столице РФ Москве прошел XV съезд партии “Единая Россия”, в котором приняла участие приглашенная партией делегация РПА во главе с вице-спикером НС РА, членом исполнительного органа РПА Э.Нагдалян. В составе делегации – депутаты НС, члены исполнительного органа РПА Г.Минасян и К.Ава...