ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը, պատվիրակության անդամներ Թեւան Պողոսյանը եւ Միքայել Մելքումյանը հունիսի 9-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում ամփոփել են մայիսի 28-30-ը Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում կայացած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի գարնանային նստաշրջանի աշխատանքների...
«Կարծում եմ, լավ առիթ է նախորդ տարվա ընթացքում իրականացված տնտեսական քաղաքականության հիմնական արդյունքների ամփոփման, առկա անելիքների գնահատման եւ այդ ուղղությամբ համապատասխան քայլերի ու մոտեցումների ուրվագծման համար: Իմ խորին համոզմամբ՝ այս հաշվետվության քննարկումները, ինչպես մշտական հանձնաժողովներո...

На пресс-конференции обобщены итоги работы весенней сессии ПА НАТО
9 июня глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян, члены делегации Т.Погосян и М.Мелкумян на созванной пресс-конференции обобщили итоги работы весенней сессии ПА НАТО, состоявшейся 28-30 мая в столице Албании Тиране. К.Нагапетян отметил, что работа сессии прошла в обстановке бурных дебатов. Темы об...
Выступление Председателя НС Г.Саакяна на обсуждении годового отчета об исполнении Государственного бюджета РА на 2015 г.
“Полагаю, представился удобный повод для  подведения главных итогов проведенной в течение предыдущего года экономической политики, оценки задач и определения соответствующих шагов и подходов.  По моему глубокому убеждению, обсуждения этого отчета как в постоянных комиссиях, так и на пленар...