Հոկտեմբերի 30-ին ԱՊՀ մասնակից երկրների Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի կարգադրությամբ «Խորհրդարանական համագործակցության համար» մեդալով պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արտակ Դավթյանն ու Խոսրով Հարությունյանը, «ԱՊՀ ՄԽՎ 20 տարի» հոբելյանական մեդալով՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ալեքսան Պետրոսյանն ու Արաիկ Հովհաննիսյանը: Պատվավոր նշանով պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանն ու «Գոլոս Արմենիա» թերթի գլխավոր խմբագիր Ֆլորա Նախշքարյանը՝ մամուլի ու տեղեկատվության զարգացման գործում մատուցած ծառայությունների համար, պատվավոր կրծքանշանով՝ «Հայաստան» մարզական հկ նախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը՝ ֆիզիկակական կուլտուրայի, սպորտի եւ տուրիզմի զարգացման գործում մատուցած ծառայությունների համար:
Պարգեւները հանձնել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը եւ շնորհավորելով պարգեւատրվածներին՝ բարձր է գնահատել նրանց գործունեությունը միջազգային խորհրդարանական հարթակներում:
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հոկտեմբերի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան պարոն Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիային: Ողջունելով հյուրին՝ Արտակ Զաքարյանը բարձր է գնահատել Արգենտինայի հետ բարեկամական հարաբերություններն...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 30-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` «Հայաստանի Հանրապետությունում ծրագրային բյուջետավորման ներդրման գործընթացը» թեմայով: Լսումներին մասնակցել են պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, ինչպես նաեւ միջազգային եւ հաս...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին կրթության բնագավառում ունեցած վաստակի ու երկարամյա մասնագիտական գործունեության համար եւ ծննդյան 50-ամյակի կապակցությամբ ՀՀ ԱԺ պատվոգրով պարգեւատրել է Արմավիրի մարզի Այգեկ գյուղի Մուշեղ Մովսիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Ռուզաննա Արիստակեսյանին: ...
Տեղի է ունենալու հանդիպում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի՝ Հայաստան կատարած այցի շրջանակում նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 16:50-ին, ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճին կից սրահում նախատեսված է հանդիպում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ: ...
Նոյեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի հրավերով երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի շրջանակում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագա...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիթորինգի եւ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2015 թ. նոյեմբերի 2-5-ը Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներ Նաիրա Կարապետյանը (նոյեմբերի 3-5-ը) եւ Արմեն Ռուս...

On October 30 by the order of the Chairperson of the Inter-Parliamentary Assembly of the CIS Member Nations Valentina Matvienko the RA NA deputies Artak Davtyan and Khosrov Harutyunyan were awarded “For Parliamentary Cooperation” medal, and the RA NA deputies Aleksan Petrosyan and Araik Hovhannisyan were awarded “IPA CIS - 20 Years” jubilee medal. The RA NA deputy Hayk Babukhanyan and the Editor-in-Chief of Golos Armenii (Voice of Armenia) newspaper Flora Nakhshkaryan were awarded a Badge of Honour for rendering services in the development of press and information, and the Chairman of H ayastan (Armenia) Sport NGO the Merit Button Badge for rendering services in the development of physical training, sport and tourism.
The RA NA Speaker Galust Sahakyan handed over the awards, and congratulating the awarded, highly assessed their activities in the international parliamentary platforms.
On October 30 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations received Mr. Gonzalo Urriolabeitia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Argentina to Armenia.Welcoming the guest, Artak Zakaryan highly assessed the friendly relations and the bilateral cooperati...
On October 30 the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs organized parliamentary hearings on the theme “Programme Budgeting Investment Process in the Republic of Armenia.”Deputies, members of Government, as well as representatives of international organizations and NGOs t...
On October 30 the RA NA President Galust Sahakyan awarded the RA NA Diploma Ruzanna Aristakesyan, Director of Mushegh Movsisyan Secondary School of the Aygek village of Armavir Marz for the contribution and long-year professional activity in the sphere of education and on the occasion of her 50th bi...
On November 2 at the invitation of the RA NA Speaker Galust Sahakyan the delegation led by the Speaker of the Council of the Federation of the Federal Assembly of the Russian Federation will arrive in Armenia on a two-day official visit.Within the framework of the visit meetings with the RA Pre...