Հոկտեմբերի 30-ին ԱՊՀ մասնակից երկրների Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի կարգադրությամբ «Խորհրդարանական համագործակցության համար» մեդալով պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արտակ Դավթյանն ու Խոսրով Հարությունյանը, «ԱՊՀ ՄԽՎ 20 տարի» հոբելյանական մեդալով՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ալեքսան Պետրոսյանն ու Արաիկ Հովհաննիսյանը: Պատվավոր նշանով պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանն ու «Գոլոս Արմենիա» թերթի գլխավոր խմբագիր Ֆլորա Նախշքարյանը՝ մամուլի ու տեղեկատվության զարգացման գործում մատուցած ծառայությունների համար, պատվավոր կրծքանշանով՝ «Հայաստան» մարզական հկ նախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը՝ ֆիզիկակական կուլտուրայի, սպորտի եւ տուրիզմի զարգացման գործում մատուցած ծառայությունների համար:
Պարգեւները հանձնել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը եւ շնորհավորելով պարգեւատրվածներին՝ բարձր է գնահատել նրանց գործունեությունը միջազգային խորհրդարանական հարթակներում:
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հոկտեմբերի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան պարոն Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիային: Ողջունելով հյուրին՝ Արտակ Զաքարյանը բարձր է գնահատել Արգենտինայի հետ բարեկամական հարաբերություններն...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 30-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` «Հայաստանի Հանրապետությունում ծրագրային բյուջետավորման ներդրման գործընթացը» թեմայով: Լսումներին մասնակցել են պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, ինչպես նաեւ միջազգային եւ հաս...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին կրթության բնագավառում ունեցած վաստակի ու երկարամյա մասնագիտական գործունեության համար եւ ծննդյան 50-ամյակի կապակցությամբ ՀՀ ԱԺ պատվոգրով պարգեւատրել է Արմավիրի մարզի Այգեկ գյուղի Մուշեղ Մովսիսյանի անվան միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Ռուզաննա Արիստակեսյանին: ...
Տեղի է ունենալու հանդիպում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի՝ Հայաստան կատարած այցի շրջանակում նոյեմբերի 2-ին՝ ժամը 16:50-ին, ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճին կից սրահում նախատեսված է հանդիպում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ: ...
Նոյեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի հրավերով երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի շրջանակում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագա...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիթորինգի եւ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովների նիստերի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2015 թ. նոյեմբերի 2-5-ը Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներ Նաիրա Կարապետյանը (նոյեմբերի 3-5-ը) եւ Արմեն Ռուս...

30 октября по распоряжению Председателя Совета МПА СНГ В.Матвиенко медалью “За укрепление парламентского сотрудничества” награждены депутаты НС РА А.Давтян и Х.Арутюнян, юбилейной медалью “20 лет МПА СНГ” – депутаты НС РА А.Петросян и А.Ованнисян. Почетным знаком награждены депутат НС РА А.Бабуханян и главный редактор газеты “Голос Армении” Ф.Нахшкарян – за заслуги в развитии печати и информации, нагрудным значком – председатель спортивной общественной организации “Айастан” Р.Степанян – за заслуги в развитии физкультуры, спорта и туризма.
Награды вручил Председатель НС Г.Саакян. Поздравляя награжденных, он высоко оценил их деятельность на международных парламентских площадках.
30 октября председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Аргентинской Республики в РА Гонсало Урриолабеитиа.  Приветствуя гостя, А.Закарян высоко оценил дружественные отношения и двустороннее сотрудничество с Аргентиной. Он отметил ...
30 октября Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам организовала парламентские слушания на тему “Процесс внедрения программного бюджетирования в РА”. В слушаниях участвовали депутаты, члены правительства, а также представители международных и общественных организаций (ОО).П...
Председатель НС наградил директора школы села Айгек
30 октября Председатель НС Г.Саакян за вклад в систему образования, долголетнюю профессиональную деятельность и в связи с 50-летием наградил Почетной грамотой НС РА директора средней школы им. Мушега Мовсисяна села Айгек  Армавирской области Рузанну Аристакесян. Поздравляя г-жу Аристакесян и по...
Официальная делегация во главе с В.Матвиенко прибывает в Армению
2 ноября по приглашению Председателя НС Г.Саакяна в Армению с двухдневным официальным визитом прибывает делегация во главе с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации В.Матвиенко. В рамках визита намечаются встречи с Президентом РА С.Саргсяном, Председателем НС РА Г.С...