Հոկտեմբերի 27-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել «Ջինիշյան» հիշատակի հիմնադրամի «Երիտասարդությունը՝ ներգրավված հասարակության մեջ» բանավեճի ակումբի անդամները:
Հանդիպումից առաջ նրանք շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել ԱԺ նիստերի դահլիճում եւ հետեւել պատգամավորների աշխատանքին:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ողջունելով ներկաներին, անդրադարձել է 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում տեղի ունեցած ոճրագործությանը եւ նշել, որ այն խորհրդարաններում տեղի ունեցած դեպքերից ամենաողբերգականն է համարվում:
Հանձնաժողովի նախագահը ներկայացրել է հանձնաժողովի գործունեության ոլորտները, ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատակարգն ու օրենսդրական նախաձեռնությունների մշակման եւ որոշումների կայացման ընթացակարգերը, օրենսդիր մարմնի գործունեությունը եւ լիազորությունները: Նա նաեւ անդրադարձել է հանրային հետաքրքրություն ներկայացնող սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացին, նախագծի ընձեռած հնարավորություններին: Արտակ Դավթյանը կարեւորել է երիտասարդության մասնակցությունը հասարակական եւ քաղաքական կյանքում:
Ծավալված անկաշկանդ զրույցի ընթացքում ակումբի անդամներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել Արտակ Դավթյանին:
Այցի ավարտին հյուրերը ԱԺ նիստերի դահլիճում լուսանկարվել են ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանի հետ:
Հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող «Երիտասարդությունը` ներգրավված հասարակության մեջ» ծրագրում ընդգրկված տարբեր մարզերի աշակերտների...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի (ՀՀ ԱԺ) եւ ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից ֆինանսավորվող Հայաստանի Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի (ՀԱԺԱԾ) սերտ համագործակցության արդյունքում մշակվել է երեք ուղեցույց, որոնք կնպաստեն ՀՀ ԱԺ խորհրդարանական լսումների ընթացակարգի, խորհրդարանական էթիկայի նորմերի ընկալման եւ ընտրողն...
Այսօր լրանում է 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի 16-րդ տարելիցը: Ողբերգական իրադարձության տարելիցի կապակցությամբ այսօր առավոտյան Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Հերմինե Նաղդալյանը, Էդուարդ Շարմազանովը, պատգամավորները, զոհված պետական գործիչների հարազատները...

On October 27 within the framework of the NA Open Doors programme the members of the project “The Youth Engaged in Society” of Jinishian Memorial Foundation visited the parliament.
Before the meeting they took a tour in the building of the parliament, were in the NA Session Hall and observed the deputies’ work.
Welcoming the attendees, the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan has touched upon the crime committed in the parliament on October 27, 1999 and has noted that it is considered one of the most tragic crimes occurred in the parliaments.
The Committee Chairman presented the spheres of the activities of the Committee, the working order and the procedures of the elaboration of the legislative initiatives and the establishment of the decisions of the NA Standing Committees, the activities and the authorities of the legislative body. He also referred to the process of the constitutional reforms of public interest and the possibilities given by the draft law. Artak Davtyan highlighted the participation of the youth in the public and political life.
During the sincere talk the members of the club addressed their questions to Artak Davtyan.
At the end of the visit the guests have been taken photo with the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan in the NA Session Hall.
On October 27 the parliament continued debating the work of the four-day sittings.By the proposal of the NA Speaker Galust Sahakyan the deputies welcomed the members of the project “The Youth Engaged in the Society” of Jinishian Memorial Foundation, who visited the parliament within the framewo...
As a result of close cooperation of the National Assembly of the Republic of Armenia (RA NA) and USAID Support to the RA NA Program (SANAP) three guidebooks were elaborated, which will promote the improvement of the procedure of the RA NA parliamentary hearings, perception of the parliamentary norms...
Today is the 16th anniversary of the October 27, 1999 crime. On the occasion of the anniversary of the tragic event today in the morning the President of the National Assembly Galust Sahakyan, the RA Vice Presidents Hermine Naghdalyan, Eduard Sharmazanov, the deputies, the close relatives of the dec...