Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՍԾՏՀ ԽՎ) մշակույթի, կրթության եւ սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի 45-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2015 թ. հոկտեմբերի 18-21-ը Տիրանա (Ալբանիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արամ Մանուկյանը:
Հոկտեմբերի 20-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ քննարկել է «Պետական նպաստների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը: Նախագծի նպ...
Ժնեւում հայ-ռուսական երկկողմ բարեկամական եւ բազմակողմ դիվանագիտական հարաբերություններին առնչվող հարցեր են քննարկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ու Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը: Հոկտեմբերի 19-ին Գալուստ Սահակյանը Ժնեւ կատարած այցի ընթացքում՝ Միջխոր...
Գալուստ Սահակյանը Կանադայի Սենատի ղեկավարի հետ քննարկել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացումը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Ժնեւում՝ Միջխորհրդարանական միության 133-րդ վեհաժողովի շրջանակում, հանդիպել է Կանադայի Սենատի խոսնակ Լեո Հուսակոսի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր: Գալուստ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել Կանադայի...

On October 20 the NA Standing Committee on Social Affairs debated the draft law “On Amending the RA Law on State Allowances” moderated by Hakob Hakobyan, which presented the RA Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan.Artem Asatryan has noted that the draft law proposes, as a condition,...
In Geneva the NA Speaker Galust Sahakyan and the Speaker of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Sergey Narishkin discussed issues regarding the Armenian-Russian bilateral friendly and multilateral diplomatic relations.On October 19 during the visit in Geneva, within the ...
Galust Sahakyan Discusses the Development of Bilateral Relations with the Head of the Senate of Canada
The RA NA Speaker Galust Sahakyan in Geneva within the framework of the 133rd Inter-Parliamentary Assembly met with Leo Housakos, Speaker of the Senate of Canada. In the course of the meeting issues regarding the development of the inter-parliamentary cooperation were discussed.Galust Sahakyan has t...