Գալուստ Սահակյանը կմասնակցի Վենետիկի հանձնաժողովի լիագումար նիստին
«Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) տնօրեն, քարտուղար Թոմաս Մարքըրթի հրավերով ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը կմասնակցի վերոնշյալ հանձնաժողովի 104-րդ լիագումար նիստին, որը տեղի կունենա Վենետիկում հոկտեմբերի 23-24-ը:
Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել ՀՀ սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության կայացման գործում մեծ նե...
Հոկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 5-8-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագ...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 2-ին առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության ներկայացրած «ՀՀ պետական պարգեւների եւ պատվավոր կոչումների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Հիմնական զեկույցով հանդես է եկել...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի տնտեսագիտական վարչության սոցիալական փորձաքննության բաժնի առաջատար մասնագետ(ծածկագ...

Г.Саакян примет участие в пленарном заседании Венецианской комиссии
По приглашению директора, секретаря европейской комиссии “Демократия посредством права” (Венецианской комиссии) Томаса Маркерта Председатель НС Г.Саакян примет участие в 104-м пленарном заседании указанной комиссии, намеченном на 23-24 октября в Венеции.
Г.Саакян присутствовал на мероприятии к 7-летию создания Министерства диаспоры РА
2 октября Председатель НС Г.Саакян присутствовал на торжественном мероприятии к 7-летию создания Министерства диаспоры РА.Приветствуя гостей, министр диаспоры Гр.Акопян поблагодарила организации, академические структуры, политических деятелей и представителей сферы культуры Армении,  внесших бо...
2 октября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян. Oбсуждались проекты решений повесток дня седьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 5-8 октября. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС пятого созыва включе...
2 октября состоялись заседания постоянных комиссий НС – по государственно-правовым вопросам,  по вопросам территориального управления и местного самоуправления, по экономическим вопросам, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы – под председательством соответственно О.Саакяна, С.М...