Գալուստ Սահակյանը կմասնակցի Վենետիկի հանձնաժողովի լիագումար նիստին
«Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) տնօրեն, քարտուղար Թոմաս Մարքըրթի հրավերով ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը կմասնակցի վերոնշյալ հանձնաժողովի 104-րդ լիագումար նիստին, որը տեղի կունենա Վենետիկում հոկտեմբերի 23-24-ը:
Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել ՀՀ սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարարության հիմնադրման 7-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության կայացման գործում մեծ նե...
Հոկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 5-8-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագ...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 2-ին առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության ներկայացրած «ՀՀ պետական պարգեւների եւ պատվավոր կոչումների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Հիմնական զեկույցով հանդես է եկել...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի տնտեսագիտական վարչության սոցիալական փորձաքննության բաժնի առաջատար մասնագետ(ծածկագ...

Galust Sahakyan is To Take Part in the Plenary Session of the Venice Commission
At the invitation of the Director, Secretary of the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) Thomas Markert the RA NA President Galust Sahakyan will take part in the 104th Plenary Session of the abovementioned Commission which will be held in Venice on October 23-24.
Galust Sahakyan Attends the Event Dedicated to the 7th Anniversary of the Establishment of the RA Ministry of Diaspora
On October 2 the RA National Assembly Speaker Galust Sahakyan attended the solemn event dedicated to the 7th anniversary of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia.Welcoming the guests, the RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan thanked the organizations greatly contributed to the esta...
On October 2 the RA NA working consultation presided over by the RA NA Speaker Galust Sahakyan was held. The draft decisions on making amendments on the agenda of the eighth session of the National Assembly of the fifth convocation and on the agenda of the October 5-8 NA four-day sittings were debat...
On October 2 the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan in the first reading debated the draft law “On Amending the RA Law on the RA State Awards and Honourable Titles” submitted by the RA Government. The RA Minister of Urban Development Narek Sargsyan has m...