Հանձնաժողովն այցելել է Տավուշի մարզ
Դեկտեմբերի 24-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը Կորյուն Նահապետյանի գլխավորությամբ աշխատանքային այցով եղել է Տավուշի մարզում:
Հանձնաժողովի անդամներն այցելել են մարտական հենակետեր եւ զորամաս, որտեղ զրուցել են զինծառայողների հետ, քննարկել նրանց առաջնային խնդիրները, ինչպես նաեւ ուսումնասիրել են մարտական հենակետերի պայմանները: Զորամասում հանձնաժողովի անդամները ճաշել են զինծառայողների հետ:
Զորամասի ակումբում հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ողջունելով զինծառայողներին, բարձր է գնահատել նրանց հայրենանվեր ծառայությունը: Լավագույն զինծառայողներին հանձնվել են հուշանվերներ: Նվերներ հանձնվել են նաեւ մարտական հենակետերի բոլոր զինծառայողներին:
Հանձնաժողովի անդամները հանդիպում են ունեցել նաեւ սահմանամերձ համայնքների ղեկավարների հետ: Հանդիպման ընթացքում բարձրացվել են համայնքների սոցիալ-տնտեսական վիճակին, բնակիչների կենսապայմանների բարելավմանը, զինվորականների հետ փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր: Պատգամավորները համայնքների ղեկավարներին ներկայացրել են սահմանամերձ համայնքների համար 2015 թվականից ՀՀ օրենսդրությամբ նախատեսված արտոնություններն ու սոցիալական աջակցությանը վերաբերող իրավակարգավորումները:

Комиссия посетила Тавушскую область
24 декабря Постоянная комиссия НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам во главе с председателем К.Нагапетяном совершила рабочую поездку в Тавушскую область.
Члены комиссии посетили боевые позиции и воинскую часть, где побеседовали с военнослужащими, обсудили насущные вопросы, условия несения службы. В воинской части члены комиссии пообедали с солдатами и офицерами.
На встрече в клубе председатель комиссии К.Нагапетян, приветствуя военнослужащих, высоко оценил их преданную службу Родине. Лучшим воинам были вручены сувениры. Подарки получили также все военнослужащие на боевых позициях.
Члены комиссии встретились также с руководителями приграничных сел. На встрече затронуты были социально-экономические и бытовые проблемы, вопросы взаимодействия местного населения с военнослужащими. Депутаты представили главам общин льготы и правовое урегулирование социальной помощи, предусмотренные с 2015г. законодательством РА.