Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 16-ին խորհրդարանը գումարել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ օրակարգում ունենալով ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Ռուստամյանի եւ Վահրամ Բաղդասարյանի ներկայացրած ՀՀ Ազգային ժողովի հայտարարության նախագիծը ...
Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը
Դեկտեմբերի 16-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ քննարկել են ՀՀ կառավարության հեղինակած «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Ավետիսյանը: Նախագծով ...
Դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 18:40-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2014 թվականի դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 18:40-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով : ...

16 декабря, согласно ст.70 Конституции РА,  по инициативе депутатов НС созвало внеочередную сессию, имея в повестке дня представленный А.Рустамяном и В.Багдасаряном проект Заявления о насилиях в последнее время в отношении известных политических, общественных деятелей.В проекте Заявления, состо...
16 декабря Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии.Депутаты обсудили в различных чтениях проекты  о внесении изменений и дополнений в законы РА “О государственной пошлине”, “О налоге на добавленную стоимость”, “О местном референдуме”, “Об электронном документе и электронной ...
16 декабря, в 18.40, будет созвана внеочередная сессия НС
16 декабря 2014 г., в 18.40, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе депутатов НС, будет созвана внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора....