Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 16-ին խորհրդարանը գումարել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ օրակարգում ունենալով ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Ռուստամյանի եւ Վահրամ Բաղդասարյանի ներկայացրած ՀՀ Ազգային ժողովի հայտարարության նախագիծը ...
Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը
Դեկտեմբերի 16-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ քննարկել են ՀՀ կառավարության հեղինակած «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Ավետիսյանը: Նախագծով ...
Դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 18:40-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2014 թվականի դեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 18:40-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով : ...

National Assembly Convenes an Extraordinary Session
On December 16 under Article 70 of the RA Constitution at the NA deputies’ initiative the parliament convened an extraordinary session having on the agenda the draft statement of the RA National Assembly submitted by the NA deputies Armen Rustamyan and Vahram Baghdasaryan on the violence committed r...
On December 16 the parliament continued the work of the extraordinary session. The deputies in the first reading debated the draft law “On Amending the RA Law on State Duty,” which presented the RA Deputy Minister of Energy Sergey Avetisyan.At the RA NA Standing Committee on Economic Affairs the bil...
On December 16 at 18:40 the NA Extraordinary Session is to be Convened
Under Article 70 of the RA Constitution, at the NA deputies’ initiative on December 16, at 18:40 an extraordinary session of the RA National Assembly will be convened according to the initiator’s established agenda. ...