Տեղի կունենա Հայ-ռուսական բարեկամական ակումբի ութերորդ նիստը
Հոկտեմբերի 29-ին` ժամը 15:00-ին, տեղի կունենա Հայ-ռուսական բարեկամական խորհրդարանական ակումբի ութերորդ նիստը՝ «Հայաստան. Աշխարհաքաղաքական հարաբերություններ» թեմայով: Նիստին կմասնակցեն քաղաքագետ, ՌԴ Հանրային պալատի անդամ, պատմական գիտությունների թեկնածու Անդրանիկ Միհրանյանը եւ ԱՊՀ երկրների երիտասարդական միության նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանը:
Խորհրդարանական լսումներ՝ «Մշտական հանձնաժողովների դերը օրենսդրական գործընթացում. միջազգային փորձ» թեմայով
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 28-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ` «Մշտական հանձնաժողովների դերը օրենսդրական գործընթացում. միջազգային փորձ» թեմայով: Լսումների ժամանակ հիմնական զեկույցով հանդես են եկել Պառլամենտական կարողութ...
Հոկտեմբերի 28-ին խորհրդարանը մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում սկսել է «Հայաստանի Հանրապետության 2015 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները, որին ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, պատգամավորներ...

Parliamentary Hearings on the Theme “The Role of the Standing Committees in the Legislative Process: International Experience”
On October 28 the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan organized parliamentary hearings on the theme “The Role of the Standing Committees in the Legislative Process: International Experience.” Alistair Doherty, Parliamentary Strengthening Consultant, th...
28.10.2014
Debates of the RA State Draft Budget for 2015 Begin in the Standing Committees of the Parliament
On October 28 at the joint sitting of the Standing Committees of the parliament the debates on the RA draft law “On State Budget of the Republic of Armenia for 2015” began, where the RA NA Speaker Galust Sahakyan, the RA Prime Minister Hovik Abrahamyan, the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan, d...