Հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 11.00-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողով «Եվրանեսթ»-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արտակ Զաքարյանի մամուլի ասուլիսը:...
Հոկտեմբերի 21-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Ազգային ժողովը շարունակել է քննարկել «2013թ. ընթացքում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության եւ երկրում մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների խախտման մասին» տարեկան զեկույցը: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտ...
Հոկտեմբերի 20-ին Չեխիայի Հանրապետության պատգամավորների պալատի` Հայաստանի հետ միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի նախագահ Ռոբին Բյոնիշը նամակ է հղել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանին: Նամակում չեխ պատգամավորն անդրադարձել է «Իսլամական պետություն» անվանումը կ...

21 октября парламент продолжил работу четырехдневных заседаний.  Национальное Собрание продолжило дебаты по годовому отчету “О деятельности Защитника прав человека РА и нарушениях прав человека и основополагающих свобод в стране в 2013 г.”  По отчетному докладу со своими точками зрения и м...
20 октября председатель межпарламентской группы дружбы Чехия – Армения Палаты депутатов Чешской Республики Р.Бьониш направил письмо председателю Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закаряну.В письме чешский депутат обратился к варварским действиям террористической организации под названием...