Հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 11.00-ին, ԱԺ 334 սենյակում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողով «Եվրանեսթ»-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արտակ Զաքարյանի մամուլի ասուլիսը:...
Հոկտեմբերի 21-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Ազգային ժողովը շարունակել է քննարկել «2013թ. ընթացքում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության եւ երկրում մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների խախտման մասին» տարեկան զեկույցը: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտ...
Հոկտեմբերի 20-ին Չեխիայի Հանրապետության պատգամավորների պալատի` Հայաստանի հետ միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի նախագահ Ռոբին Բյոնիշը նամակ է հղել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանին: Նամակում չեխ պատգամավորն անդրադարձել է «Իսլամական պետություն» անվանումը կ...

At the Four-day Sittings of the National Assembly On October 21 the parliament continued the work of the four-day sittings.The parliament continued to debate the annual report “On the Activity of the RA Human Rights Defender and Violation of Human Rights and Fundamental Freedoms in the Country for 2013.” The Secretary of the Prosperous Armenia Fact...
Letter of the Chairperson of the Czech Republic - Armenia Inter-Parliamentary Group of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Robin Bohnisch to the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan On October 20 the Chairperson of the Czech Republic - Armenia Inter-Parliamentary Group of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Robin Bohnisch sent a letter to the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan.In the letter the Czech deputy has touched upon th... |