Ֆուտբոլային հանդիպում ՀՀ ԱԺ-ի եւ ԶԼՄ-ների հավաքականների միջեւ
Հոկտեմբերի 3-ին Երեւանի «Հրազդան» մարզադաշտում տեղի է ունեցել ֆուտբոլային հանդիպում ՀՀ Ազգային ժողովի եւ հայաստանյան լրատվամիջոցների հավաքականների միջեւ: Նշենք, որ ՀՀ Ազգային ժողովի հավաքականը մարզել է «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի լեգենդար խաղացող Բաբկեն Մելիքյանը, իսկ ԶԼՄ-ների թիմի մարզիչը մարզական...
«Փարաջանովի հետադարձ լույսը» արվեստի աշխատանքների ցուցահանդեսը Գեղարքունիքում
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը` Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ, ներկա է գտնվել մեծանուն կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի 90-ամյակին նվիրված «Փարաջանովի հետադարձ լույսը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսին, որն այս անգամ անցկացվում էր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը «Շանթ» հեռուստաընկերությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է «Շանթ» հեռուստաընկերությանը` հիմնադրման 20-ամյակի առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Շնորհավորում եմ «Շանթ» հեռուստաընկերությանն ու նրա աշխատակազմին հիմնադրման 20-ամյակի առթիվ: Լինելով մեր պետության գրեթե հասակակիցը՝ «Շանթ» հեռուստաընկե...
Տեղի է ունեցել Երիտասարդական խորհրդարանի նիստը
Հոկտեմբերի 3-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: Օրակարգը հաստատելուց հետո երիտասարդ պատգամավորները քվեարկությամբ մերժել են Մակար Եղիազարյանի, Ազատուհի Սիմոնյան...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Արմեն Ջիգարխանյանի ծննդյան օրվա առթիվ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել կինոյի եւ թատրոնի հայտնի դերասան, Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, պետական մրցանակների դափնեկիր Արմեն Ջիգարխանյանին` ծննդյան օրվա առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Հարգելի պարոն Ջիգարխանյան, շնորհավորում ...

Футбольная встреча между сборными НС РА и СМИ
3 октября на ереванском стадионе “Раздан” прошла футбольная встреча между сборными НС РА и СМИ Армении.  Сборную команду НС тренирует легендарный игрок футбольного клуба “Арарат” Б.Меликян, а тренером сборной СМИ является спортивный комментатор К.Гилоян.За сборную НС “болели” спикер парламента,...
03.10.2014
Выставка художественных работ “Свет Параджанова” в Гехаркунике
3 октября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта во главе с А.Давтяном присутствовала на выставке художественных работ “Свет Параджанова”, посвященной 90-летию выдающегося кинорежиссера и на этот раз прошедшей в Гаваре, в краеведческом музее Гехаркуникской...
Поздравительное послание Г.Саакяна телекомпании “Шант”
Председатель НС Г.Саакян поздравил телекомпанию “Шант” с 20-летием создания. В поздравительном послании сказано:“Поздравляю телекомпанию “Шант” и его коллектив с 20-летием создания. Будучи почти ровесником нашего государства, телекомпания “Шант” стала также спутником его новой истории, хронографом э...
Поздравительное послание Председателя НС Г.Саакяна к дню рождения А.Джигарханяна
Председатель НС Г.Саакян направил поздравительное послание к дню рождения известного актера театра и кино, Народного артиста СССР, Армении и России, лауреата Государственных премий А.Джигарханяна. В нем сказано:“Уважаемый г-н Джигарханян, поздравляю Вас с днем рождения! Обладая огромным творческим п...