Ֆուտբոլային հանդիպում ՀՀ ԱԺ-ի եւ ԶԼՄ-ների հավաքականների միջեւ
Հոկտեմբերի 3-ին Երեւանի «Հրազդան» մարզադաշտում տեղի է ունեցել ֆուտբոլային հանդիպում ՀՀ Ազգային ժողովի եւ հայաստանյան լրատվամիջոցների հավաքականների միջեւ: Նշենք, որ ՀՀ Ազգային ժողովի հավաքականը մարզել է «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի լեգենդար խաղացող Բաբկեն Մելիքյանը, իսկ ԶԼՄ-ների թիմի մարզիչը մարզական...
«Փարաջանովի հետադարձ լույսը» արվեստի աշխատանքների ցուցահանդեսը Գեղարքունիքում
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը` Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ, ներկա է գտնվել մեծանուն կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի 90-ամյակին նվիրված «Փարաջանովի հետադարձ լույսը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսին, որն այս անգամ անցկացվում էր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը «Շանթ» հեռուստաընկերությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է «Շանթ» հեռուստաընկերությանը` հիմնադրման 20-ամյակի առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Շնորհավորում եմ «Շանթ» հեռուստաընկերությանն ու նրա աշխատակազմին հիմնադրման 20-ամյակի առթիվ: Լինելով մեր պետության գրեթե հասակակիցը՝ «Շանթ» հեռուստաընկե...
Տեղի է ունեցել Երիտասարդական խորհրդարանի նիստը
Հոկտեմբերի 3-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: Օրակարգը հաստատելուց հետո երիտասարդ պատգամավորները քվեարկությամբ մերժել են Մակար Եղիազարյանի, Ազատուհի Սիմոնյան...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Արմեն Ջիգարխանյանի ծննդյան օրվա առթիվ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել կինոյի եւ թատրոնի հայտնի դերասան, Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, պետական մրցանակների դափնեկիր Արմեն Ջիգարխանյանին` ծննդյան օրվա առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասված է. «Հարգելի պարոն Ջիգարխանյան, շնորհավորում ...

Football Match between the RA NA and Mass Media Teams
On October 3 in Yerevan Hrazdan Stadium a football match between the RA National Assembly and Armenian mass media took place.Let us note that the legendary player of Ararat football team Babken Melikyan trained the RA National Assembly team, the sport commentator Karen Giloyan was the trainer of the...
03.10.2014
Exhibition of Art Works “Under Parajanov’s Light” in Gegharkunik
On October 3 the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport led by Artak Davtyan attended the exhibition titled “Under Parajanov’s Light” dedicated to the well acclaimed filmmaker Sergey Parajanov’s 90th birth anniversary, which this time was held in Gavar, in the Museu...
Congratulatory Address by the RA NA President Galust Sahakyan to the Shant TV Company
The RA National Assembly Presidnet Galust Sahakyan congratulated the Shant TV Company on the occasion of the 20th anniversary of its establishment. The congratulatory address reads:“I congratulate the Shant TV Company and its staff on the occasion of the 20th anniversary of its establishment. Being ...
On October 3 the next Plenary Sitting of the Youth Parliament functioning adjunct to the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport was held. After approving the agenda the young deputies by voting rejected the draft law “On Amending the RA Law on Accumulative Pension” ...
Congratulatory Address by the RA NA President Galust Sahakyan on the Occasion of Armen Jigarkhanyan’s Birthday
The President of the RA National Assembly Galust Sahakyan sent a congratulatory address on the occasion of the birthday of Armen Jigarkhanyan, the famous actor of the cinema and the theatre, People’s Artist of Armenia, Russia and the USSR, Laureate of State Pirzes. The congratulatory address reads: ...