Մարտի 14-ին Երիտասարդական խորհրդարանը գումարեց հերթական նիստը:
Քննարկվեց երիտխորհրդարանի ԲՀԿ, ՀՅԴ, ՀԱԿ, «ժառանգություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների կողմից ներկայացված «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը: Օրինագծի համահեղինակ Մակար Եղիազարյանը  (ԲՀԿ)  ներկայացրեց օրինագծի իրավական եւ տնտեսական հիմնավորումները:
Զեկուցողը պատասխանեց երիտխորհրդարանականների հարցերին: Իրենց տեսակետները ներկայացրին շուրջ քսան երիտասարդ խորհրդարանական: Հարցի քննարկումը կշարունակվի հաջորդ նիստում:
Նիստում Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները հանդես եկան հայտարարություններով: Երիտասարդական խորհրդարանն ավարտեց աշխատանքը:
Մարտի 14-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին:Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների միջպետական, միջխորհրդարանական կապերի զարգացման եւ ընդլայնման հարցեր, երկուստեք նշ...

On March 14 the Youth Parliament convened its next sitting,
The bill “On Amending the RA Law on Accumulating Pensions” presented by the representatives of the PAP, ARF, ANC and the Heritage factions of the Youth Parliament was debated. The co-author of the bill Makar Yeghiazaryan (PAP) introduced the legal and economic substantiations of the bill.
The reporter answered the young parliamentarians' questions. About twenty young MPs presented their viewpoints. The debate of the issue will continue at the next sitting.
At the sitting the members of the Youth Parliament made statements. The Youth Parliament ended its work.
On March 14 the President of the RA National Assembly Hovik Abrahamyan received Tian Changchun, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the People’s Republic of China to the Republic of Armenia.In the course of the meeting issues of the development and enlargement of the inter-state, inter-p...