ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց ԵՊՀ ուսանողների հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 20-ին հանդիպում ունեցավ ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ, որոնք իրենց ուսումնական պրակտիկան են անցկացնում խորհրդարանում:
Նկատելով, որ ուսանողների մեծ մասը իգական սեռի ներկայացուցիչներ են՝ Հերմինե Նաղդալյանը զրույցը սկսեց իրեն հաճախ տրվող հարցի պատասխանով՝ արդյոք կնոջ համար իրատեսական է համատեղելը ընտանիքն ու քաղաքական ակտիվ գործունեությունը, առհասարակ՝ կարիերան: ԱԺ փոխնախագահը սեփական օրինակով փաստեց, որ կինը կարող է կայացած լինել թե ընտանիքում, թե իր երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում, եթե դրսեւորում է կամք եւ շրջապատված է քաղաքակիրթ մարդկանցով, որոնք չեն առաջնորդվում «կամ...կամ»-ի բանաձեւով:
Անդրադառնալով միջազգայնագետի մասնագիտությանը՝ ԱԺ փոխխոսնակը նշեց, որ հատկապես նորանկախ պետության համար չափազանց կարեւոր է լավ դիվանագետներ ունենալը. մեծ են սպասելիքներն արդիական հայացքներ ունեցող նոր սերնդից: Երիտասարդներին Հերմինե Նաղդալյանը խորհուրդ տվեց ճիշտ կշռել եւ օգտագործել իրենց հնարավորությունները:
Ուսանողների խնդրանքով՝ Ազգային ժողովի փոխնախագահն անդրադարձավ նաեւ Հայաստանի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
20.03.2013
Մարտի 20-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Խորհրդարանն ընդունեց նաեւ ՀՀԿ խմբակցության ներկայացրած որոշման նախագիծը, որով առաջարկվում է 2013 թվականի ապրիլի 9-ին գումարել ՀՀ ԱԺ հատուկ նիստ եւ այն անցկացնել Երեւ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գունար Վիգանդին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 20-ին ընդունեց Եվրոպական հանձնաժողովի արտաքին հարաբերությունների գլխավոր տնօրինության Արեւելյան Եվրոպայի, Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի հարցերով տնօրեն Գունար Վիգանդի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով Գունար Վիգանդին եւ պատվիրակության ա...

Вице-спикер НС встретилась с студентами ЕГУ
20 марта заместитель Председателя НС Э.Нагдалян встретилась с студентами факультета международных отношений Ереванского государственного университета (ЕГУ), проходящих свою учебную практику в парламенте.
В беседе вице-спикер, заметив преобладающее в группе гостей число девушек, отметила роль и место женщины, на собственном примере пояснив, что женщина способна быть активной как в семье, так и в общественно-политической жизни, если проявит волю и будет окружена цивилизованными людьми, не руководствующимися принципом “или-или”.
Обратившись к специальности международника, заместитель Председателя НС отметила, что наличие хороших дипломатов крайне важно именно для новообразованного независимого государства – велики ожидания от современно мыслящего нового поколения.   Г-жа Нагдалян посоветовала молодежи правильно взвешивать и использовать свои возможности.
По просьбе студентов ЕГУ вице-спикер НС обратилась также к ряду вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Армении.
20.03.2013
20 марта Национальное Собрание РА продолжило работу очередных четырехдневных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты. Парламент также принял представленный фракцией РПА проект решения о созыве и проведении 9 апреля 2013 г. специального заседания НС РА  в е...
Председатель НС О.Абраамян принял Г.Виганда
20 марта Председатель НС О.Абраамян принял делегацию, возглавляемую директором по вопросам Восточной Европы, Южного Кавказа и Центральной Азии Генеральной дирекции внешних отношений Европейской комиссии Г.Вигандом.Приветствовав Г.Виганда и членов делегации, прибывших в Ереван для участия в 12-м раун...