ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց ԵՊՀ ուսանողների հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 20-ին հանդիպում ունեցավ ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ, որոնք իրենց ուսումնական պրակտիկան են անցկացնում խորհրդարանում:
Նկատելով, որ ուսանողների մեծ մասը իգական սեռի ներկայացուցիչներ են՝ Հերմինե Նաղդալյանը զրույցը սկսեց իրեն հաճախ տրվող հարցի պատասխանով՝ արդյոք կնոջ համար իրատեսական է համատեղելը ընտանիքն ու քաղաքական ակտիվ գործունեությունը, առհասարակ՝ կարիերան: ԱԺ փոխնախագահը սեփական օրինակով փաստեց, որ կինը կարող է կայացած լինել թե ընտանիքում, թե իր երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում, եթե դրսեւորում է կամք եւ շրջապատված է քաղաքակիրթ մարդկանցով, որոնք չեն առաջնորդվում «կամ...կամ»-ի բանաձեւով:
Անդրադառնալով միջազգայնագետի մասնագիտությանը՝ ԱԺ փոխխոսնակը նշեց, որ հատկապես նորանկախ պետության համար չափազանց կարեւոր է լավ դիվանագետներ ունենալը. մեծ են սպասելիքներն արդիական հայացքներ ունեցող նոր սերնդից: Երիտասարդներին Հերմինե Նաղդալյանը խորհուրդ տվեց ճիշտ կշռել եւ օգտագործել իրենց հնարավորությունները:
Ուսանողների խնդրանքով՝ Ազգային ժողովի փոխնախագահն անդրադարձավ նաեւ Հայաստանի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
20.03.2013
Մարտի 20-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Խորհրդարանն ընդունեց նաեւ ՀՀԿ խմբակցության ներկայացրած որոշման նախագիծը, որով առաջարկվում է 2013 թվականի ապրիլի 9-ին գումարել ՀՀ ԱԺ հատուկ նիստ եւ այն անցկացնել Երեւ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գունար Վիգանդին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 20-ին ընդունեց Եվրոպական հանձնաժողովի արտաքին հարաբերությունների գլխավոր տնօրինության Արեւելյան Եվրոպայի, Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի հարցերով տնօրեն Գունար Վիգանդի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով Գունար Վիգանդին եւ պատվիրակության ա...

NA Vice President Meets with the YSU Students
On March 19 the Vice President of the National Assembly Hermine Naghdalyan met with the students of the Faculty of the International Relations of the Yerevan State University (YSU), who pass their educational practice in the parliament.
Noticing that the majority of the students are girls, Hermine Naghdalyan began the talk with the answer of the question often given to her: she has documented with her own example that women can be active in family and in social-political life, if she displays willpower and is surrounded with civilized people, who are not guided by the formulation “or… or”.
Touching upon the profession of international relations, the NA Vice Speaker has noted that especially for the newly independent state it is very important to have diplomats: expectations are high from the new generation with modern views. Hermine Naghdalyan advised the youngsters to rightly weigh and use their possibilities.
At the students’ request the Vice President of the National Assembly also touched upon a number of issues relating to Armenia’s internal and foreign policy.
20.03.2013
On March 20 the RA National Assembly continued the work of the next four-day sittings and passed by voting the bills debated on the previous day. The parliament also received the draft law submitted by the RPA faction, which proposes to convene RA NA special sitting on April 9, 2013 and hold it at Y...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives Gunnar Wiegand
On March 20 Hovik Abrahamyan, President of the RA National Assembly, received the delegation Directorate General of the European Commission. led by the Director Gunnar Wiegand, Director for Eastern Europe, Southern Caucasus and Central Asia of the External Relations.Welcoming Gunnar Wiegand and the ...