Սիրելի  մանկավարժներ, ուսանողներ եւ աշակերտներ
Մեր արժեքային համակարգում գիտելիքն ու կրթությունը մշտապես եղել են այն հիմնասյուները, որոնց շնորհիվ կարողացել ենք ապրել ու արարել, հաղթել ու հաղթահարել, ստեղծել ու ստեղծագործել:
Այսօր առավել պարտավորված  ենք արժանապատիվ վերաբերմունք ունենալ գիտելիքի ու կրթության նկատմամբ, որովհետեւ արագ փոփոխվող աշխարհը պարտադրում է ավելի պահանջկոտ եւ ուշադիր լինել վաղվա օրվա հանդեպ:
Իսկ վաղվա օրը ստեղծում եք դուք, սիրելի' աշակերտներ եւ ուսանողներ, ձեր ուսուցիչների եւ դասախոսների քրտնաջան ու պատվախնդիր աշխատանքի շնորհիվ, ովքեր զարգացնելով մեր կրթական ավանդույթները, ամեն ինչ անում են, որ դուք  ձեր կյանքի կարեւորագույն փուլերը ուսումնական հաստատություններում անցնեք վստահ, ձեռք բերեք գիտելիք ու հաջողությամբ քայլեք ներկայի եւ ապագայի ճանապարհներով:
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ առաջին դասարանցիներին ու առաջին կուրսեցիներին, ովքեր այսօր առաջին անգամ են ոտք դնում իրենց կրթօջախներ:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով այս գեղեցիկ տոնի առթիվ` մաղթում եմ բոլորիդ հաջողություններ ուսումնական գործընթացում, խաղաղություն, երջանկություն եւ բարօրություն:
Սեպտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած ՀՀ պատվիրակությունը ժամանեց Ստեփանակերտ` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության հռչակման 21-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Նույն օրը ԼՂՀ նախագահի նստավայրում տեղի ունեցավ պարգեւատրման հանդիսավոր արար...

Congratulatory Message by RA National Assembly President Hovik Abrhamyan on the Day of Knowledge
In our value system the knowledge and education have always been the basic pillars, due to which we have been able to live and create, win and overcome.
Today we are more obliged to have dignified attitude towards knowledge and education, because the rapidly changing world forces to be more demanding and attentive towards tomorrow.
Dear pupils and students, you create tomorrow thanks to the hard and honourable work of the teachers and lecturers, who are developing our educational traditions, doing their best in order you confidently pass the most important stages of your life in the educational institutions, obtain knowledge and walk successfully on the roads of the present and future.
I especially congratulate the first class pupils and first year students, who step in their educational institutions for the first time.
Once again congratulating on this beautiful holiday I wish all of you success in educational process, peace, happiness and welfare.
01.09.2012
RA NA President Hovik Abrahamyan Was Awarded Mesrop Mashtots Medal in Stepanakert
On September 1 the RA Delegation led by the RA NA President Hovik Abrahamyan arrived in Stepanakert to take part in the festive events dedicated to the 21st anniversary of Declaration of Independence of the Republic of Nagorno Karabakh.On the same day a solemn awarding ceremony was held in the NKR P...