Սիրելի  մանկավարժներ, ուսանողներ եւ աշակերտներ
Մեր արժեքային համակարգում գիտելիքն ու կրթությունը մշտապես եղել են այն հիմնասյուները, որոնց շնորհիվ կարողացել ենք ապրել ու արարել, հաղթել ու հաղթահարել, ստեղծել ու ստեղծագործել:
Այսօր առավել պարտավորված  ենք արժանապատիվ վերաբերմունք ունենալ գիտելիքի ու կրթության նկատմամբ, որովհետեւ արագ փոփոխվող աշխարհը պարտադրում է ավելի պահանջկոտ եւ ուշադիր լինել վաղվա օրվա հանդեպ:
Իսկ վաղվա օրը ստեղծում եք դուք, սիրելի' աշակերտներ եւ ուսանողներ, ձեր ուսուցիչների եւ դասախոսների քրտնաջան ու պատվախնդիր աշխատանքի շնորհիվ, ովքեր զարգացնելով մեր կրթական ավանդույթները, ամեն ինչ անում են, որ դուք  ձեր կյանքի կարեւորագույն փուլերը ուսումնական հաստատություններում անցնեք վստահ, ձեռք բերեք գիտելիք ու հաջողությամբ քայլեք ներկայի եւ ապագայի ճանապարհներով:
Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ առաջին դասարանցիներին ու առաջին կուրսեցիներին, ովքեր այսօր առաջին անգամ են ոտք դնում իրենց կրթօջախներ:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով այս գեղեցիկ տոնի առթիվ` մաղթում եմ բոլորիդ հաջողություններ ուսումնական գործընթացում, խաղաղություն, երջանկություն եւ բարօրություն:
Սեպտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած ՀՀ պատվիրակությունը ժամանեց Ստեփանակերտ` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության հռչակման 21-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Նույն օրը ԼՂՀ նախագահի նստավայրում տեղի ունեցավ պարգեւատրման հանդիսավոր արար...

В своем поздравительном послании учителям, студентам и учащимся в связи с 1 сентября - Днем знаний Председатель НС О.Абраамян, в частности, подчеркнул исключительное значение образования и знаний в армянском обществе, особую заботу государства о системе образования, ставящей новые задачи в постоянно меняющемся мире.
“Завтрашний день создаете вы, дорогие учащиеся и студенты, - подчеркнул спикер парламента, - благодаря кропотливой и достойной работе ваших учителей и преподавателей, которые, развивая наши образовательные традиции, делают все возможное, чтобы важнейшие этапы вашей жизни в учебных заведениях вы прошли уверенно, обретя прочные знания и смело шагая в будущее”.
Особо поздравив первоклассников и первокурсников, впервые вошедших сегодня в свои очаги образования, О.Абраамян пожелал всем успехов в образовательном процессе, мира, счастья и благополучия.
Председатель НС РА О.Абраамян в Степанакерте награжден орденом “Месроп Маштоц”
1 сентября делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, прибыла в Степанакерт для участия в торжествах по случаю 21-й годовщины провозглашения независимости Нагорно-Карабахской Республики.В тот же день в резиденции Президента НКР состоялась торжественная церемония награждения. По указу...