Սեպտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած ՀՀ պատվիրակությունը ժամանեց Ստեփանակերտ` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության հռչակման 21-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով:
Նույն օրը ԼՂՀ նախագահի նստավայրում տեղի ունեցավ պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հրամանագրով Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ  Աբրահամյանը պարգեւատրվեց  Մեսրոպ Մաշտոց շքանշանով: Շնորհավորելով ներկաներին եւ շնորհակալություն հայտնելով ԼՂՀ պետական բարձր պարգեւին արժանանալու համար` Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը նշեց, որ որպես Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահ, այսուհետ եւս պատրաստ է իր բոլոր ջանքերն ուղղել  Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության միջազգային ճանաչմանը եւ նրա  հզորացմանը:
ԼՂՀ նախագահի նստավայրում տեղի ունեցած պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությունից հետո Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում ՀՀ ԱԺ նախագահը եւ պատվիրակության անդամները  մասնակցեցին ԼՂՀ անկախության հռչակման 21-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպված տոնական համերգին:
Սիրելի  մանկավարժներ, ուսանողներ եւ աշակերտներ   Ջերմորեն շնորհավորում եմ սեպտեմբերի 1-ի`  Գիտելիքի եւ դպրության օրվա առթիվ:   Մեր արժեքային համակարգում գիտելիքն ու կրթությունը մշտապես եղել են այն հիմնասյուները, որոնց շնորհիվ կարողացել ենք ապրել ու արարել, հաղ...

RA NA President Hovik Abrahamyan Was Awarded Mesrop Mashtots Medal in Stepanakert
On September 1 the RA Delegation led by the RA NA President Hovik Abrahamyan arrived in Stepanakert to take part in the festive events dedicated to the 21st anniversary of Declaration of Independence of the Republic of Nagorno Karabakh.
On the same day a solemn awarding ceremony was held in the NKR President’s residence. By the decree of the NKR President Bako Sahakyan the RA NA President Hovik Abrahamyan was awarded Mesrop Mashtots Medal for the services rendered to the Republic of Artsakh. Congratulating those present and thanking for deserving the NKR high award, the Head of the Armenian Parliament has noted that in his capacity as President of the National Assembly of the Republic of Armenia henceforth he is also ready to direct all his efforts to the international recognition and reinforcement of the Republic of Nagorno Karabakh.
After the solemn awarding ceremony held in the NKR President’s residence in the Renaissance Square of Stepanakert the RA NA President and the Delegation members took part in the festive concert organized on the 21st anniversary of Declaration of the NKR Independence.
01.09.2012
Congratulatory Message by RA National Assembly President Hovik Abrhamyan on the Day of Knowledge
Dear pedagogues, students and pupils,I warmly congratulate you on September 1, Day of Knowledge.In our value system the knowledge and education have always been the basic pillars, due to which we have been able to live and create, win and overcome.Today we are more obliged to have dignified attitude...