«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակում է 2012 թ. 1-ին եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին  է հանձնվել քաղաքացիների 229 նամակ, փոխնախագահներին` 51 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ  փոխնախագահները  պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 386 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 1003  նամակ. պատասխանել են բոլորին:
Ազգային ժողովին է հանձնվել 38 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
Ապրիլի 6-ին Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որտեղ հանձնաժողովը քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց ՀՀ կառավարության հեղինակած «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփո...

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, общий отдел Секретариата НС публикует краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за первый квартал 2012 г.
Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 229 писем, заместителям Председателя НС – 51 письмо. Председатель НС и заместители Председателя НС ответили на все письма.
Постоянным комиссиям НС передано 386 писем граждан – ответы даны на   все письма.
Фракциям НС передано 1003 письма граждан – ответы даны на   все письма.
Национальному Собранию адресовано 38 писем – ответы   даны на   все письма.
6 апреля состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта  под председательством А.Давтяна, на котором обсуждались поправки в законодательный пакет “Об общем образовании”, “Об образовании”  и др.,  по которому комиссия...