ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը փետրվարի 16-ին Ստեփանակերտում հանդիպել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Կողմերը քննարկել են ՀՀ եւ ԼՂՀ խորհրդարանների միջեւ փոխհամագործակցության հարցեր:
Հիշեցնենք, որ հայկական պատվիրակությունը Ստեփանակերտ է մեկնել երեկ` մասնակցելու փետրվարի 17-18-ը «ԼՂՀ անկախության 20-ամյակը. Իրողություններ եւ հեռանկարներ» թեմայով ԼՂՀ հռչակման 20-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողովին: Պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Վահե Հակոբյանը, Արամ Սաֆարյանը, Գագիկ Մելիքյանը, Լիլիթ Գալստյանը, Կարինե Աճեմյանը, ինչպես նաեւ ՀՀ ԱԺ-ում ԼՂՀ ԱԺ ներկայացուցիչ Կարեն Թոփչյանը:
Փետրվարի 17-ին Ազգային ժողովի աշխատակազմին ներկայացվեց այս տարվա բյուջեով նախատեսված` սոցիալական փաթեթի առողջապահական ապահովագրության  բաղադրիչը: ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնակատար Գագիկ Մխեյանն աշխատակիցներին նախ ներկայացրեց սոցփաթեթի բովանդակությունն ու ընձեռած հնավորությունները` նշելով, որ...
ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը փետրվարի 17-ին մասնակցեց ԵՄ խորհրդատվական խմբի կազմակերպած «Մասնակցային ժողովրդավարություն. Քաղաքացիական հասարակության դերը» թեմայով խորհրդաժողովին, որտեղ հանդես եկավ ելույթով: Ներկայացնում ենք պարոն Նիկոյանի ելույթն ամբողջությամբ.   «Հարգարժան խորհրդարանակա...

16 февраля в Степанакерте парламентская делегация Армении, возглавляемая   вице-спикером НС Э.Шармазановым, встретилась с Председателем НС НКР А.Гуляном. Стороны обсудили вопросы взаимосотрудничества  между парламентами РА и НКР.
Напомним, что армянская делегация выехала в Степанакерт вчера – для   участия в международной конференции “20-летие независимости НКР: реалии и перспективы”, посвященной юбилею провозглашения республики. В составе делегации депутаты В.Акопян, А.Сафарян, Г.Меликян, Л.Галстян, К.Аджемян, а также представитель НС НКР в НС РА К.Топчян.
17 февраля Аппарату НС был представлен компонент социального пакета,  предусмотренного госбюджетом нынешнего года, - здравоохранительное страхование. И.о. руководителя Аппарата НС Г.Мхеян представил содержание и возможности пакета, отметив, что он исходит из принципа социальной справедливости и...
17 февраля Председатель НС РА С.Никоян принял участие в форуме “Партиципаторная  демократия: роль гражданского общества”. В своем выступлении он, обращаясь к участникам встречи – парламентариям, послам, членам Общественного совета РА и др. –  прежде всего поблагодарил Консультативную ...