Մարտի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանն ընդունեց Կորեայի Հանրապետության խորհրդարանի Կորեա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի պատվիրակությանը:
Պարոն Ղարիբջանյանը գոհունակություն հայտնեց երկու երկրների խորհրդարանական  հարաբերությունների ակտիվ զարգացման համար` նկատելով, որ այդ  համագործակցությունը առավել աշխուժացավ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի` 2009 թվականին Կորեա կատարած պաշտոնական այցից հետո: Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարը շնորհակալություն հայտնեց Կորեայի խորհրդարանի շնորհիվ ՀՀ Ազգային ժողովին ցուցաբերված տեխնիկական մեծ օգնության համար եւ Կորեացի պատգամավորներին խնդրեց իր երախտագիտության խոսքը փոխանցել  Կորեայի մյուս խորհրդարանականներին եւ Կորեայի միջազգային համագործակցության գործակալությանը (KOICA): Նա հիացմունք հայտնեց Կորեայի ժողովրդի իմաստնության ու տոկունության համար, ինչի շնորհիվ մի քանի տասնամյակում Կորեան դարձավ աշխարհի առաջադեմ երկրներից մեկը: Պարոն Ղարիբջանյանը համոզմունք հայտնեց, որ Հայաստանի ու Կորեայի խորհրդարանական հարաբերություններն էլ ավելի կակտիվանան եւ կնպաստեն տարբեր ոլորտներում երկու երկրների համագործակցության հաստատմանն ու զարգացմանը:
Կորեացի պատգամավորները շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ու անմիջական ընդունելության համար` նշելով, որ հաճելիորեն զարմացած են   երկու ժողովուրդների   ընդհանրական շատ գծերով:  Նրանք տեղեկացրին, որ 50-ական թվականների վերջերին պատերազմի մեջ գտնվող  Կորեան օգնության կարիք է ունեցել եւ  աջակցություն է ստացել, ինչը իրենք երբեք չեն մոռանա: Այսօր, երբ Կորեան ոտքի է կանգնել, ինքն է փորձում իր հնարավորության սահմաններում օգտակար լինել: Նրանք հավաստիացրին, որ Կորեա վերադարձից հետո իրենք ամեն ինչ կանեն, որ երկու երկրների միջխորհրդարանական հարաբերությունները ոչ միայն շարունակական լինեն, այլեւ ակտիվ զարգացում ունենան:
Մարտի 24-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը` ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ ԿԸՀ-ն, հիմք ընդունելով ԱԺ 2011 թ. մարտի 21-ի ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արծրունի Աղաջանյանի պատգամավորական լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը, որ...
Հայաստան են ժամանել Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա- Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի չորս կին  անդամներ  Չաո Բա Սուկը,  Չոի Կյունգ Հին, Ջուն Հու Սուկը, Փարկ Յունգահը: Մարտի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց կորեացի պատգամավորներին: Ողջու...

On March 24 the Chief of RA National Assembly Staff Gegham Gharibjanyan received the delegation of Korea-Armenia Friendship Parliamentary Group of the parliament of the Republic of Korea.
Mr Gharibjanyan expressed satisfaction for the active development of the parliamentary relations of the two countries, noticing that this cooperation more enlivened after the official visit of RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan to Korea in 2009. The Chief of the National Assembly Staff thanked for big technical help shown to RA National Assembly by the Korean parliament and asked the Korean MPs to convey the word of gratitude to other MPs of Korea and the Korea International Cooperation Agency (KOICA). He expressed admiration for the wisdom and stamina, thanks to which in a few decades Korea became one of the progressive countries of the world. Mr Gharibjanyan expressed conviction that the parliamentary relations of Armenia and Korea would more activate and promote the establishment and development of cooperation of two countries in different spheres.
The Korean MPs expressed their gratitude for warm and sincere reception, noting that they were pleasantly surprised at many common features of the two peoples. They said that at the end of the 50s Korea being in war needed help and received support, which they would never forget. Today, Korea is standing firm on its feet, and is trying to be useful within its possibilities. They ensured the Armenian side that after returning back to Korea they would do their best in order to have the inter-parliamentary relations of two countries not only continuous, but also to be actively developed.
On March 24 the parliament continued the work of the four-day sittings.Before turning to the agenda issues NA Speaker Hovik Abrahamyan said that the Central Electoral Commission, having as a basis the protocol on considering suspended Artsruni Aghajanyan’s parliamentary authorities, made a decision ...
Four women members of Korea-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Assembly of the Republic of Korea Cho Bae Sook, Choi Kyung Hee, Jun Hye Sook, Park Youngah arrived in Armenia.On March 23 RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan received the Korean deputies.Greeting the guests ...