Հարգանքի տուրք հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին
Հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովի այգում  1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ տեղի ունեցավ հիշատակի արարողություն: Արարողությանը մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Սամվել Նիկոյանը եւ Սամվել Բալասանյանը, ԱԺ պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ: Հիշատակի արարողությանը ներկա էին նաեւ զոհվածների հարազատները: Ներկաները ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ  դրեցին ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչներ, ՀՀ ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, ՀՀ ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Միքայել Քոթանյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ:
27.10.2010
Խորհրդարանը մեկ րոպե լռությամբ հարգեց ոճրագործության զոհերի հիշատակը
Հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Նիստին ներկա էին 1999թ. հոկտեմբերի  27-ի  ոճրագործության զոհերի հարազատները: Դիմելով ներկաներին`   ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց. «Այսօր լրանում է 1999 թվականի հոկտեմբերյան  քստմնելի ոճրագործության 11-րդ ...

Дань уважения памяти жертв злодеяния 27 октября
27 октября в парке Национального Собрания у мемориала жертвам злодеяния 27 октября 1999 г. состоялась памятная церемония.   В церемонии приняли участие Председатель НС РА Овик Абраамян, заместители спикера парламента С.Никоян и С.Баласанян, депутаты НС, сотрудники Аппарата НС. На церемонии присутствовали также родные и близкие погибших. Собравшиеся возложили венок и цветы к мемориалу, увековечившему память общественно-политических деятелей, ставших жертвами злодеяния – Национального Героя РА К.Демирчяна, Национального Героя РА В.Саргсяна, Ю.Бахшяна, Р.Мирояна, М.Котаняна, А.Арменакяна, Г.Абраамяна, Л.Петросяна.
Парламент минутой молчания почтил память жертв злодеяния
27 октября парламент продолжил работу четырехднвных заседаний. На заседании присутствовали родные и близкие жертв злодеяния 27 октября 1999 г.Обращаясь к присутствующим, Председатель НС Овик Абраамян сказал: ”Сегодня исполняется 11-я годовщина  октябрьского ужасного злодеяния 1999 года, злодеян...