Մայիսի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի  նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման եւ մայիսի  18-21-ի   ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 14 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 47 հարց, միջազգային 6 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն մայիսի 18-ի ԱԺ նիստում:
ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ-ի 32-րդ լիագումար նիստերին, ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Սանկտ Պետերբուրգ է գտնվում  ՀՀ Ազգայի ժողովի պատվիրակությունը ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամ...
Գումարվեցին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը
Մայիսի 15-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը, Արմեն Ռուստամյանի նախագահությամբ, քննարկեց միջազգային 1 պայմանագիր:Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հայաստանի փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ Արամ Թանանյանը ներկայացրեց 2008 թվական...

On May 15 the working consultation, presided over by Mr. Hovik Abrahamyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia was held. During the consultation the decision on making addenda to the agenda of the fifth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft agendas of May 18-21 of the four-day sittings of the National Assembly were debated.
14 issues were included in the addenda section of the fifth session of the National Assembly of the fourth convocation. 47 issues and 6 international treaties were included in the draft agenda of the forthcoming four-day sittings of the National Assembly.
The draft decision on making addenda to the agenda of the fifth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft agenda of the forthcoming four-day sittings will be approved at the May 18 sitting of the National Assembly.
15.05.2009
Delegation of the National Assembly in St. Petersburg
The delegation of the National Assembly of the Republic of Armenia, headed by Ms. Arevik Petrosyan, is in St. Petersburg aiming to participate in the 32nd plenary session of the CIS Inter-parliamentary Assembly (IPA) Council and the meeting of CSTO PA Council. The MPs of the Republic of Armenia Ms. ...