Մայիսի 15-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի  նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման եւ մայիսի  18-21-ի   ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 14 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 47 հարց, միջազգային 6 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն մայիսի 18-ի ԱԺ նիստում:
ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ-ի 32-րդ լիագումար նիստերին, ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Սանկտ Պետերբուրգ է գտնվում  ՀՀ Ազգայի ժողովի պատվիրակությունը ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամ...
Գումարվեցին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը
Մայիսի 15-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը, Արմեն Ռուստամյանի նախագահությամբ, քննարկեց միջազգային 1 պայմանագիր:Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հայաստանի փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ Արամ Թանանյանը ներկայացրեց 2008 թվական...

15 мая под председательством Председателя НС РА Овика Абраамяна состоялось рабочее совещание НС, на котором обсуждались  проекты  решения о внесении дополнений в повестку дня пятой сессии НС четвертого созыва и повестки дня  четырехдневного  заседания НС 18-21 мая 2009 г.
В раздел дополнений в повестку дня пятой сессии НС четвертого созыва включены 14 вопросов.  В проект повестки дня предстоящего четырехдневного заседания НС включены 47 вопросов,   6 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку дня  пятой сессии НС четвертого созыва  и проект повестки дня предстоящего четырехдневного заседания будут утверждены на заседании НС 18 мая.
Для участия в заседании Совета МПА СНГ, 32-м пленарном заседании МПА СНГ, заседании Совета ПА ОДКБ в Санкт-Петербурге находится делегация  Национального Собрания РА во главе с вице-спикером парламента Аревик Петросян. В составе делегации – депутаты Э.Нагдалян и В.Хачатрян.13 мая состоялось засе...