Հունվարի 30-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը` ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանի նախագահությամբ:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին  չորրորդ գումարման ԱԺ հինգերորդ  նստաշրջանի օրակարգի եւ 2009թ. փետրվարի 2-5-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Չորրորդ գումարման ԱԺ  հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 72 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 50 հարց, միջազգային 4 պայմանագիր:
Չորրորդ  գումարման ԱԺ հինգերորդ  նստաշրջանի եւ փետրվարի 2-5-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը կհաստատվեն փետրվարի 2-ի ԱԺ նիստում:
30.01.2009
Գարնանային նստաշրջանից առաջ նիստեր գումարեցին ԱԺ մշտական հանձնաժողովները
Հունվարի 30-ին տեղի ունեցան ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը:ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Արտյուշա Շահբազյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցմամբ քննարկեց ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի, Անահիտ Բախշյանի եւ Արման Սահակյանի «ՀՀ տոների եւ հիշատակի օրեր...

30 января под председательством заместителя Председателя НС  Аревик Петросян состоялось рабочее совещание.
В ходе совещания обсуждались  проект  повестки дня пятой сессии НС четвертого созыва и проекты повесток дня  четырехдневных  заседаний НС 2-5 февраля 2009 г. В проект повестки дня пятой сессии НС четвертого созыва включены 72  вопроса.  В проекты повесток дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 50 вопросов,   4 международных договора.
Проекты повесток дня  пятой сессии НС четвертого созыва  и проекты повесток дня предстоящих четырехдневных заседаний 2-5 февраля будут утверждены на заседании НС 2 февраля.