Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ վետերանները մասնակցել են Մոսկվայում տեղի ունեցած ռազմական զորահանդեսին
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ Հաղթանակի օրվան նվիրված ռազմական զորահանդեսին Մոսկվայում ներկա են գտնվել վետերաններ Ռոզալիա Աբգարյանն ու Ներսես Սիմոնյանը:
Այսօր Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում տեղի է ունեցել Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հաղթանակի 78-րդ տարեդարձին նվիրված ավանդական զորահանդեսը, որին մասնակցել է նաեւ ՀՀ վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Մոսկվա մեկնած վետերաններին, որոնք վերջին անգամ Կարմիր հրապարակում եղել են 10 տարի առաջ:
Հաղթանակի կերտման հարցում կես միլիոնից ավելի հայի մասնակցությունը Հայրենական մեծ պատերազմին կարեւոր նշանակություն է ունեցել: Պատերազմի դաշտում անձնվիրաբար ընկել են լեգենդար զորահրամանատարներ, բազում սխրանքներ գործած շուրջ 300 հազար հայորդիներ:
107 հայ արժանացել է Խորհրդային Միության հերոսի կոչման:
09.05.2023
Հարգանքի տուրք՝ Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածների հիշատակին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Կառավարության անդամների եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների հետ Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի առթիվ այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի: Պետական այրերը ծաղիկներ են խոնարհել Անհայտ զինվորի հուշարձանին՝ հարգան...

Veterans attend military parade held in Moscow on Aleksey Sandikov’s initiative
Veterans Rosalia Abgaryan and Nerses Simonyan attended the military parade dedicated to Victory Day in Moscow on the initiative of the deputy of the RA National Assembly Aleksey Sandikov.
Today, the traditional military parade devoted to the 78th anniversary of the victory in the Second World War took place in the Red Square in Moscow, where the RA Prime Minister participated as well.
Nikol Pashinyan met the veterans who went to Moscow, who last visited the Red Square 10 years ago.
The participation of more than half a million Armenians in the Great Patriotic War was of great importance in creating victory. Legendary military commanders, around 300 thousand Armenians who performed many feats have selflessly fallen on the battlefield.
107 Armenians were awarded the title of Hero of the Soviet Union.
09.05.2023
Tribute to Memory of the Fallen in the Great Patriotic War
The President of the RA National Assembly Alen Simonyan, together with the RA President Vahagn Khachaturyan, the members of the Government and the deputies of the Civil Contract Faction visited the Victory Park on the occasion of the victory in the Great Patriotic War.The statesmen laid flowers at t...