Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ վետերանները մասնակցել են Մոսկվայում տեղի ունեցած ռազմական զորահանդեսին
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ Հաղթանակի օրվան նվիրված ռազմական զորահանդեսին Մոսկվայում ներկա են գտնվել վետերաններ Ռոզալիա Աբգարյանն ու Ներսես Սիմոնյանը:
Այսօր Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում տեղի է ունեցել Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հաղթանակի 78-րդ տարեդարձին նվիրված ավանդական զորահանդեսը, որին մասնակցել է նաեւ ՀՀ վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Մոսկվա մեկնած վետերաններին, որոնք վերջին անգամ Կարմիր հրապարակում եղել են 10 տարի առաջ:
Հաղթանակի կերտման հարցում կես միլիոնից ավելի հայի մասնակցությունը Հայրենական մեծ պատերազմին կարեւոր նշանակություն է ունեցել: Պատերազմի դաշտում անձնվիրաբար ընկել են լեգենդար զորահրամանատարներ, բազում սխրանքներ գործած շուրջ 300 հազար հայորդիներ:
107 հայ արժանացել է Խորհրդային Միության հերոսի կոչման:
09.05.2023
Հարգանքի տուրք՝ Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածների հիշատակին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Կառավարության անդամների եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների հետ Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի առթիվ այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի: Պետական այրերը ծաղիկներ են խոնարհել Անհայտ զինվորի հուշարձանին՝ հարգան...

По инициативе А.Сандыкова ветераны приняли участие в военном параде в Москве
По инициативе депутата НС А.Сандыкова ветераны Р.Абгарян и Н.Симонян приняли участие в Москве в военном параде ко Дню Победы.
Сегодня на Красной площади в Москве состоялся традиционный военный парад, посвященный 78-й годовщине победы во Второй мировой войне, в котором также принял участие Премьер-министр РА.
Н.Пашинян встретился с прибывшими в Москву ветеранами, которые в последний раз были на Красной площади 10 лет назад.
Участие более полумиллиона армян в Великой Отечественной войне имело весомое значение для победы. На полях сражений самоотверженно пали легендарные военачальники, около 300 тысяч армян, совершивших множество подвигов.
107 армян были удостоены звания Героя Советского Союза.
09.05.2023
Дань уважения памяти павших в ВОВ
Председатель НС А.Симонян вместе с Президентом РА В.Хачатуряном, членами правительства и депутатами фракции "Гражданский договор" посетил парк "Победа" в связи с победой в Великой Отечественной войне (ВОВ).Государственные деятели возложили цветы к мемориалу Неизвестного солдата, воздали дань уважени...