Հարգանքի տուրք՝ Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածների հիշատակին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Կառավարության անդամների եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների հետ Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի առթիվ այցելել է «Հաղթանակ» զբոսայգի:
Պետական այրերը ծաղիկներ են խոնարհել Անհայտ զինվորի հուշարձանին՝ հարգանքի տուրք մատուցելով զոհվածների հիշատակին, շնորհավորել Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին:
Հայրենական մեծ պատերազմում ավելի քան կես միլիոն հայերի մասնակցությունը կարեւոր նշանակություն է ունեցել հաղթանակի կերտման ճանապարհին:
Պատերազմի դաշտում անձնվիրաբար ընկել են լեգենդար զորահրամանատարներ, բազում սխրանքներ գործած շուրջ 300 հազար հայորդիներ:
107 հայ արժանացել է Խորհրդային Միության հերոսի կոչման:
Հավերժ փառք եւ խոնարհում: Ոչ ոք չի մոռացվել, ոչինչ չի մոռացվել:
09.05.2023
Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ վետերանները մասնակցել են Մոսկվայում տեղի ունեցած ռազմական զորահանդեսին
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ Հաղթանակի օրվան նվիրված ռազմական զորահանդեսին Մոսկվայում ներկա են գտնվել վետերաններ Ռոզալիա Աբգարյանն ու Ներսես Սիմոնյանը: Այսօր Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում տեղի է ունեցել Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հաղթանակի 78-րդ տարեդարձին նվիր...

Дань уважения памяти павших в ВОВ
Председатель НС А.Симонян вместе с Президентом РА В.Хачатуряном, членами правительства и депутатами фракции "Гражданский договор" посетил парк "Победа" в связи с победой в Великой Отечественной войне (ВОВ).
Государственные деятели возложили цветы к мемориалу Неизвестного солдата, воздали дань уважения памяти павших, поздравили ветеранов ВОВ.
Важное значение на пути к победе имело участие в ВОВ более полумиллиона армян.
На полях сражений самоотверженно пали легендарные военачальники, около 300 тысяч армян, совершивших множество подвигов.
107 армян были удостоены звания Героя Советского Союза.
Вечная слава и почет . Никто не забыт, ничто не забыто.
09.05.2023
По инициативе А.Сандыкова ветераны приняли участие в военном параде в Москве
По инициативе депутата НС А.Сандыкова ветераны Р.Абгарян и Н.Симонян приняли участие в Москве в военном параде ко Дню Победы. Сегодня на Красной площади в Москве состоялся традиционный военный парад, посвященный 78-й годовщине победы во Второй мировой войне, в котором также принял участие Премьер-ми...