Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 2-ին կգումարի արտահերթ նիստ
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 2-ին` ժամը  9:00-ին, 314 դահլիճում կգումարի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով:
Հռիփսիմե Գրիգորյանի ելույթը ԵԽԽՎ նստաշրջանում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Հռիփսիմե Գրիգորյանն ապրիլի 27-ին ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ լիագումար նստաշրջանի հերթական նիստում: «Շնորհակալություն, հարգելի' նախագահող, Նախ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել պարոն Կատրուգալոսին այս հիանալի զեկույցի համար, որը մանրամասն ներկայացնում է մի կողմից ազգայ...
Ադրբեջանի հռետորաբանությունը եւ Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ սադրանքները չեն խոսում հայ ժողովրդի հետ այդ երկրի հայտարարած խաղաղ համակեցությամբ ապրելու մասին. Սեյրան Օհանյան
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, խմբակցության պատգամավորներ Աղվան Վարդանյանն ու Արթուր Խաչատրյանն ապրիլի 27-ին հանդիպել են Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցի հետ: Սեյրան Օհանյանն անդրադարձել է Հայաստանի անվտանգային խնդիրներին, Լա...
Արդարադատության միջազգային դատարանի` Լաչինի միջանցքով անարգել տեղաշարժն ապահովելու վերաբերյալ որոշումն Ադրբեջանն առ այսօր չի կատարել. Արուսյակ Ջուլհակյան
ԵԽԽՎ լիագումար նստաշրջանի հերթական նիստում` ապրիլի 26-ին,  ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը: Պատգամավորը նշել է. «Շնորհակալություն, հարգելի նախագահող, Հարգելի գործընկերներ, Վերջին մի քանի օրերի ընթացքում մենք անդրադարձանք Մարդու իրավունքների եվրոպական դա...
Վլադիմիր Վարդանյանի ելույթը ԵԽԽՎ նստաշրջանում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանն ապրիլի 26-ին  ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ լիագումար նստաշրջանի հերթական նիստում: «Շնորհակալություն, տիկին նախագահող, Հարգելի գործընկերներ, Նախ թույլ տվեք երախտագիտությունս հայտնել եւ շնորհավորել պարոն Կոնստանտինոս Էֆստաթիույին այս զեկույցի համար...
Հայ խորհրդարանականները իսպանացի գործընկերներին են ներկայացրել Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետեւանքով Արցախում ստեղծված իրավիճակը
Իսպանիայի Պատգամավորների կոնգրեսի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահի հրավերով ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 25-27-ն աշխատանքային այցով գտնվել է Իսպանիայի Թագավորությունում` Մադրիդում: Պատվիրակությ...

С.Оганян: “Риторика и провокации Азербайджана в отношении суверенной территории Армении не декларируют мирное сосуществование этой страны с армянским народом”
27 апреля председатель фракции НС “Армения” С.Оганян, депутаты фракции А.Варданян и А.Хачатрян встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Швейцарской Конфедерации в РА Лукасом Розенкранцем.С.Оганян затронул проблемы безопасности Армении, гуманитарный кризис, возникший в Арцахе в связи с закрыти...
27.04.2023
А.Джулакян: “Азербайджан до сих пор не выполнил решение Международного суда ООН по обеспечению беспрепятственного передвижения по Лачинскому коридору”
26 апреля на очередном заседании пленарной сессии ПАСЕ выступила член делегации НС РА в ПАСЕ А.Джулакян:“Уважаемый Председательствующий,уважаемые коллеги!В течение последних нескольких дней мы говорили о важности исполнения вердиктов Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ), что является одной из...
Выступление В.Варданяна на сессии ПАСЕ
26 апреля на очередном заседании пленарной сессии ПАСЕ выступил член делегации НС РА в ПАСЕ В.Варданян:“Г-жа Председательствующая,уважаемые коллеги!Прежде всего, позвольте мне выразить признательность и поздравления г-ну Константиносу Эфстатиу за доклад. Хочу задать риторический вопрос. Почему, спус...
Армянские парламентарии представили испанским коллегам ситуацию в Арцахе вследствие незаконного блокирования Лачинского коридора
25-27 апреля по приглашению председателя Комитета по внешним отношениям Конгресса депутатов Испании делегация во главе с председателем Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданяном находилась с рабочим визитом в Мадриде (Королевство Испания). В составе делегации – депутаты  М.Карап...