Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 2-ին կգումարի արտահերթ նիստ
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 2-ին` ժամը  9:00-ին, 314 դահլիճում կգումարի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով:
Հռիփսիմե Գրիգորյանի ելույթը ԵԽԽՎ նստաշրջանում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Հռիփսիմե Գրիգորյանն ապրիլի 27-ին ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ լիագումար նստաշրջանի հերթական նիստում: «Շնորհակալություն, հարգելի' նախագահող, Նախ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել պարոն Կատրուգալոսին այս հիանալի զեկույցի համար, որը մանրամասն ներկայացնում է մի կողմից ազգայ...
Ադրբեջանի հռետորաբանությունը եւ Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ սադրանքները չեն խոսում հայ ժողովրդի հետ այդ երկրի հայտարարած խաղաղ համակեցությամբ ապրելու մասին. Սեյրան Օհանյան
ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, խմբակցության պատգամավորներ Աղվան Վարդանյանն ու Արթուր Խաչատրյանն ապրիլի 27-ին հանդիպել են Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցի հետ: Սեյրան Օհանյանն անդրադարձել է Հայաստանի անվտանգային խնդիրներին, Լա...
Արդարադատության միջազգային դատարանի` Լաչինի միջանցքով անարգել տեղաշարժն ապահովելու վերաբերյալ որոշումն Ադրբեջանն առ այսօր չի կատարել. Արուսյակ Ջուլհակյան
ԵԽԽՎ լիագումար նստաշրջանի հերթական նիստում` ապրիլի 26-ին,  ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը: Պատգամավորը նշել է. «Շնորհակալություն, հարգելի նախագահող, Հարգելի գործընկերներ, Վերջին մի քանի օրերի ընթացքում մենք անդրադարձանք Մարդու իրավունքների եվրոպական դա...
Վլադիմիր Վարդանյանի ելույթը ԵԽԽՎ նստաշրջանում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանն ապրիլի 26-ին  ելույթ է ունեցել ԵԽԽՎ լիագումար նստաշրջանի հերթական նիստում: «Շնորհակալություն, տիկին նախագահող, Հարգելի գործընկերներ, Նախ թույլ տվեք երախտագիտությունս հայտնել եւ շնորհավորել պարոն Կոնստանտինոս Էֆստաթիույին այս զեկույցի համար...
Հայ խորհրդարանականները իսպանացի գործընկերներին են ներկայացրել Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետեւանքով Արցախում ստեղծված իրավիճակը
Իսպանիայի Պատգամավորների կոնգրեսի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահի հրավերով ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 25-27-ն աշխատանքային այցով գտնվել է Իսպանիայի Թագավորությունում` Մադրիդում: Պատվիրակությ...

Hripsime Grigoryan’s Speech at PACE Session
On April 27, the member of the RA NA delegation to PACE Hripsime Grigoryan gave a speech at Regular Meeting of PACE Plenary Session. “Thank you, ChairI first want to express gratitude to Mr. Katrougalos, for this excellent report elaborating on the challenges to roles and interrelations of national ...
27.04.2023
Seyran Ohanyan: The rhetoric of Azerbaijan and the provocations against the sovereign territory of Armenia do not speak about living with peaceful coexistence with the Armenian people announced by that country
On April 27, the Head of the RA NA Armenia Faction Seyran Ohanyan, deputies of the Faction Aghvan Vardanyan and Artur Khachatryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to Armenia Lukas Rosenkranz.Seyran Ohanyan touched upon the security problems of Arme...
Arusyak Julhakyan: The binding order of the International Court of Justice which obligates Azerbaijan to take all measures to ensure unimpeded movement of persons, vehicles and cargo along the Lachin Corridor in both directions is still neglected
On April 26, at the regular meeting of PACE Plenary Session the member of the RA NA delegation to PACE Arusyak Julhakyan gave a speech.The MP noted:“Thank you, dear ChairDear colleagues, During the last several days we have b...
Vladimir Vardanyan’s Speech at PACE Session
The member of the RA NA delegation to PACE Vladimir Vardanyan gave a speech at the regular Meeting of PACE Plenary Session.“Thank you, Madame Chair.Honourable Colleagues,First of all, let me express my words of gratitude and congratulate Mr Constantinos Efstathiou for this report. I would just ask a...
Armenian Parliamentarians Present the Situation Created in Artsakh because of Illegal Blocking of Lachin Corridor to Their Spanish Colleagues
On April 25-27, at the invitation of Chairman of the Foreign Affairs Committee of the Congress of Deputies of Spain, the delegation led by the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan was on a working visit in Madrid, in the Kingdom of Spain. The deputies Maria Karapetyan, Len...