Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը:
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ու խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանն ապրիլի 6-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Շվեյցարիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցի հետ: Ողջունելով դեսպանին` Հայկ Մամիջանյանը կարեւորել է հայ-շվեյցարական միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորաց...
Առաջարկվում է որպես հանցագործություն դիտարկել եւ քրեական պատասխանատվություն սահմանել ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին չներկայանալը կամ տեղեկություն չհայտնելը: «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում եւ ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ է առաջարկում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամ...
Օրենսդրական նախաձեռնությամբ բարձրաստիճան պատվիրակությունները Հայաստան են ժամանելու նաեւ փոխվարչապետների հրավերով
««Պետական արարողակարգի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծով առաջարկվում է «բարձրաստիճան պատվիրակությունների» հասկացությունում ներառել նաեւ ՀՀ փոխվարչապետների հրավերով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանող օտարերկրյա պետությունների փոխվարչապետների գլխավորած պա...
Թագուհի Թովմասյանն արտահերթ գրություններ է ուղարկել միջազգային գործընկերներին
Հնչեցրե՛ք հրապարակային գնահատական Ադրբեջանի հերթական հանցագործության վերաբերյալ, կիրառե՛ք միջնորդական ջանքեր՝ Արցախը Հայաստանին եւ ամբողջ աշխարհին կապող ճանապարհի ապաշրջափակման ուղղությամբ. Թագուհի Թովմասյանն արտահերթ գրություններ է ուղարկել միջազգային բոլոր գործընկերներին: Մարդու իրավունքների պաշտպ...

Ambassador of Switzerland Hosted in With Honor Faction
On April 6, the Head of the RA NA With Honor Faction Hayk Mamujanyan and the member of the Faction Taguhi Tovmasyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Switzerland to the Republic of Armenia Lukas Rosenkranz.Welcoming the Ambassador, Hayk Mamijanyan highlighted the deepening...
It is proposed to consider as a crime and define criminal liability for the failure to attend the sitting of the RA NA Investigative Committee or provide information. The deputy of the NA Civil Contract Faction, the Deputy Chair of the Standing Committee on Defense and Security Armen Khachatryan pro...
High ranking delegations to arrive in Armenia by legislative initiative also by Deputy Prime Ministers’ invitation
It is proposed by the draft law on Making Amendments and Addenda to the RA law on State Protocol also to include in the notion ‘high ranking delegations’ the delegations arriving in the Republic of Armenia by the RA Deputy Ministers’ invitation the delegations led by the Deputy Prime Ministers of th...
Taguhi Tovmasyan Sends Emergency Letters to International Partners
Make a public assessment of Azerbaijan's next crime, use mediation efforts to unblock the road connecting Artsakh to Armenia and the whole world: Taguhi Tovmasyan sent Emergency letters to all international partners. ...