Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը:
ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն ու խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանն ապրիլի 6-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Շվեյցարիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցի հետ: Ողջունելով դեսպանին` Հայկ Մամիջանյանը կարեւորել է հայ-շվեյցարական միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորաց...
Առաջարկվում է որպես հանցագործություն դիտարկել եւ քրեական պատասխանատվություն սահմանել ՀՀ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին չներկայանալը կամ տեղեկություն չհայտնելը: «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում եւ ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ է առաջարկում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամ...
Օրենսդրական նախաձեռնությամբ բարձրաստիճան պատվիրակությունները Հայաստան են ժամանելու նաեւ փոխվարչապետների հրավերով
««Պետական արարողակարգի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծով առաջարկվում է «բարձրաստիճան պատվիրակությունների» հասկացությունում ներառել նաեւ ՀՀ փոխվարչապետների հրավերով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանող օտարերկրյա պետությունների փոխվարչապետների գլխավորած պա...
Թագուհի Թովմասյանն արտահերթ գրություններ է ուղարկել միջազգային գործընկերներին
Հնչեցրե՛ք հրապարակային գնահատական Ադրբեջանի հերթական հանցագործության վերաբերյալ, կիրառե՛ք միջնորդական ջանքեր՝ Արցախը Հայաստանին եւ ամբողջ աշխարհին կապող ճանապարհի ապաշրջափակման ուղղությամբ. Թագուհի Թովմասյանն արտահերթ գրություններ է ուղարկել միջազգային բոլոր գործընկերներին: Մարդու իրավունքների պաշտպ...

Посол Швейцарии в Армении – во фракции “Честь имею”
6 апреля руководитель фракции "Честь имею" А.Мамиджанян и член фракции Т.Товмасян встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Швейцарии в РА Лукасом Розенкранцем.Приветствуя посла, А.Мамиджанян подчеркнул важность углубления армяно-швейцарских межпарламентских отношений и сотрудничества на между...
Предлагается признать преступлением и установить уголовную ответственность за неявку на заседание или непредоставление информации Следственной комиссии НС РА. Депутат фракции НС "Гражданский договор", заместитель председателя Постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности А.Хачатрян предлага...
Законодательной инициативой высокопоставленные делегации могут приглашаться в Армению также вице-премьерами
“Проект о внесении изменений и дополнений в закон “О государственном протоколе” предлагает в понятие “высокопоставленные делегации” также включить делегации во главе с заместителями премьер-министров иностранных государств, прибывающие в Республику Армения по приглашению вице-премьеров РА, принимая ...
Экстренные письма Т.Товмасян международным партнерам
|Т.Товмасян разослала экстренные письма всем международным партнерам с призывом: “Дайте публичную оценку очередному преступлению Азербайджана, приложите посреднические усилия для разблокирования дороги, соединяющей Арцах с Арменией и всем миром”. Председатель Постоянной комиссии НС по защите прав че...