ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային եռօրյա այցով մեկնել էր Կատարի Պետություն: Խորհրդարանի ղեկավարի հանդիպումների օրակարգը եւ քննարկված հարցերի մանրամասները՝ տեսանյութում: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով Կատարի Պետությունում է: Այցի շրջանակում ԱԺ Հայաստան-Կատար բարեկամական խմբի ղեկավար Վահագն Ալեքսանյանը, խմբի անդամներ Հասմիկ Հակոբյանը, Թագուհի Թովմասյանը եւ Տրդատ Սարգսյանը հանդիպել են Կատարի խորհրդարանի կատարա-ասիական բարեկա...
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ պատվիրակության անդամ, ԵԽԽՎ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների հարցերով հիմնական զեկուցող Արմեն Գեւորգյանը հունվարի 24-ին ելույթ է ունեցել «Եվրոպայի խորհրդի ռեյկյավիկյան գագաթնաժողովը. արժեքների շուրջ համախմբված՝ արտասովոր մարտահրավերներին ընդառաջ» թեմայով քննարկման ժամանակ:...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահ Շեյխ Համադ բին Խալիֆա բին Ահմադ Ալ-Թանիին: Հանդիպումը նախաձեռնած Կատարի ֆուտբոլի ասոցիացիայի նախագահը ներկայացրել է մեկ ամիս առաջ Դոհայում կայացած ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունից անմիջապես հետ...

Делегация во главе с Председателем НС РА Аленом Симоняном находится с трехдневным рабочим визитом в Государстве Катар. ...
Делегация, возглавляемая Председателем НС РА Аленом Симоняном, находится с рабочим визитом в Государстве Катар.В рамках визита руководитель группы дружбы Армения-Катар В.Алексанян, члены группы А.Акопян, Т.Товмасян и Т.Саргсян встретились с руководителем группы катарско-азиатской дружбы парламента К...
24 января член делегации РА в ПАСЕ, основной докладчик по вопросам местных и региональных властей ПАСЕ А.Геворкян выступил в ходе дебатов на тему “Рейкьявикский саммит СЕ: сплочение вокруг ценностей перед неординарными вызовами”. "Г-н Председатель, сегодня многие страны стоят перед трудным выбором м...
Ален Симонян встретился с президентом Футбольной ассоциации Катара по его инициативе
Делегация, возглавляемая Председателем НС Аленом Симоняном, встретилась с президентом Футбольной ассоциации Катара (ФАК) Шейхом Хамадом бин Халифой бин Ахмадом аль-Тани.Президент ФАК, инициировавший встречу, представил программы, реализуемые после недавно прошедшего в Дохе чемпионата мира. Председат...