Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը հունիսի 28-ին հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մարչին Փշիդաչի եւ նրա գլխավորած պատվիրակության հետ:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է Հայաստանի եւ Լեհաստանի միջեւ հարաբերությունների բարձր մակարդակը, կարեւորել արդյունավետ փոխգործակցությունը:
Երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ համագործակցության զարգացման հարցում կողմերը կարեւորել են բարեկամական խմբերի արդյունավետ աշխատանքը:
Քննարկվել են Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորմանը վերաբերող հարցեր:
Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է 44-օրյա պատերազմից հետո տարածաշրջանում առկա իրավիճակը, չլուծված խնդիրները:
Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մարչին Փշիդաչը կարեւորել է երկկողմ կապերի խորացումը, տնտեսական ոլորտում համագործակցության զարգացումը: Լեհ դիվանագետի խոսքով` Լեհաստանի համար Հայաստանը գնահատելի գործընկեր է: Հյուրն արժեւորել է Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների շարունակական գործընթացը:

On June 28, the Vice President of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland Marcin Przydacz and the delegation led by him.
The Head of the NA Friendship Group Armenia-Poland Arusyak Julhakyan and the Chair of the Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan were present at the meeting.
Welcoming the guests, Ruben Rubinyan emphasized the high level of relations between Armenia and Poland, highlighted the effective cooperation.
The sides attached importance to the effective work of friendship groups in the development of cooperation between the parliaments of the two countries.
Issues related to the normalization of Armenia-Turkey relations were discussed.
Ruben Rubinyan presented the current situation in the region after the 44-day war and the unresolved issues.
The Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland Marcin Przydacz highlighted the deepening of bilateral ties, the development of cooperation in the economic sphere. According to the Polish diplomat, Armenia is a valuable partner for Poland. The guest appreciated the continuous process of democratic reforms in Armenia.