Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովն աշխատում է թափանցիկ եւ անկախ, որեւէ ճնշում հանձնաժողովի վրա չկա. Տիգրան Հակոբյան
2021թ. մամուլն աշխատել է անկաշկանդ, ազատ:
«Այն հռչակած սկզբունքները, որ Կառավարությունը չի միջամտելու ԶԼՄ-ների գործունեության մեջ, մեծ մասամբ պահպանվել են»,-այս մասին ասել է   Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում՝ ներկայացնելով իր ղեկավարած կառույցի տարեկան հաղորդումը:
Տիգրան Հակոբյանն անդրադարձել է ԵՄ զեկույցին, որում նշված է, որ Հայաստանը 2018թ. համեմատ 17 կետով բարելավել է իր դիրքերը եւ զբաղեցնում է 63-րդ տեղը 180 պետությունների շարքում: 2021թ. բավականին նվազել են բողոքները մեդիաների կողմից խմբագրական աշխատանքներին միջամտելու վերաբերյալ:
ՀՌՀ նախագահն ընդգծել է, որ իրենք աշխատում են թափանցիկ եւ անկախ: Որեւէ ճնշում հանձնաժողովի վրա չկա եւ չի կարող լինել:
Տիգրան Հակոբյանը խոսել է նաեւ տեսալսողական մեդիա ոլորտը կարգավորող օրենքում փոփոխություններ կատարելու անհրաժեշտության մասին: Նա, կարեւորելով  վերոնշյալ օրենքը, ընդգծել է, որ այն ապահովում է մամուլի ազատությունն ու անկախությունը, սակայն պարունակում է վտանգներ Հայաստանի տեխնիկական անվտանգության համար:
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահը տեղեկացրել է, որ 2021թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ գործել են 110 լիցենզավորված ընկերություններ:
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի տարեկան հաղորդումը կարող եք կարդալ այստեղ:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հիմնական զեկուցողի բացակայության պատճառով մինչեւ 2 ամիս ժամկետով հետաձգել է ««ՀՀ հարկային օրենսգրքում» փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը:
Նվազագույն աշխատավարձի չափը չի լուծում աշխատողների սոցիալական խնդիրները: Այն չի համապատասխանում նաեւ Հայաստանում հաշվարկված սպառողական զամբյուղին եւ գների ինդեքսի աճին: Այս հիմնավորմամբ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունն առաջարկում է բարձրացնել նվազագույն աշխատավարձը` 68 հազարից դարձնելով 80 հազար դրամ: Ն...
Զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը վնաս պատճառելու հիմքով հատուցում ստացող անձանց համար կսահմանվեն սոցիալական հավասար պայմաններ
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովն ապրիլի 5-ին Հերիքնազ Տիգրանյանի նախագահությամբ գումարել է հերթական նիստը:   Մարտական գործողությունների հետեւանքով հաշմանդամ ճանաչված զինծառայողներին կամ զոհված զինծառայողների ընտանիքներին Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադր...
Ապրիլի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով պաշտոնական երկօրյա այցով Հայաստանում է գտնվում Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: Հայաստանի եւ Վրաստանի խորհրդարանների նախագահների հանդիպումը մեկնարկել է առանձնազրույցով, որին հաջորդել է ընդլայնված կազմով քննա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով պաշտոնական երկօրյա այցով Հայաստանում է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Վրաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանի ուղեկցությամբ նրանք այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Պատ...

Commission on Television and Radio Works Transparently and Independently, There is No Pressure on the Commission: Tigran Hakobyan
In 2021, the press worked easily and freely.
“The declared principles that the Government will not interfere in the activities of the mass media, have mainly been preserved,” the Chairman of the Commission on Television and Radio (CTR) Tigran Hakobyan said about that, presenting the annual report of the structure led by him at the sitting of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport.
Tigran Hakobyan has touched upon the European Union (EU) report, where it notes that Armenia has improved its positions by 17 paragraphs compared with 2018, and it is on the 63rd place among 180 states. In 2021, the complaints on interfering in the editorial work by the media have sufficiently been decreased.
The CTR Chairman underlined that they work transparently and independently. There is no and there cannot be any pressure on the Committee.
Tigran Hakobyan also spoke about the necessity of amending the law regulating the video and audio field. Emphasizing the abovementioned law, he has underscored that it ensures the freedom and independence of the press, but contains dangers for the technical security of Armenia.
The Chairman of the Commission on Television and Radio informed that by 31 December 2021, 110 licensed companies worked.
The NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport postponed up to two months the debate of the draft law on Amending the RA Tax Code because of the key rapporteur’s absence.
The minimum salary does not solve the social problems of the employees. It also does not correspond to the consumer basket calculated in Armenia and the growth of the price index. With this substantiation, the NA Armenia Faction proposes to increase the minimum salary from 68.000 AMD to 80.000 AMD. ...
Equal Social Conditions to Be Established for Persons Receiving Compensation on Basis of Causing Damage to Servicemen’s Life or Health
On April 5, the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs, moderated by Heriknaz Tigranyan, convened a regular sitting. Compensation is provided by the Insurance Foundation for Servicemen to the servicemen recognized disabled as a result of hostilities or the fallen servicemen’s families....
The High Level of Relations Between Armenia and Georgia is One of the Important Factors Ensuring the Security in the South Caucasus: Alen Simonyan
On April 5, at the invitation of the RA NA President Alen Simonyan the delegation led by the Speaker of Parliament of Georgia Shalva Papuashvili is in Armenia on an official two-day visit. The meeting of the Speakers of Parliaments of Armenia and Georgia began with a private talk, which was followed...
At the invitation of the RA NA President Alen Simonyan the delegation led by the Speaker of Parliament of Georgia Shalva Papuashvili is in Armenia on an official two-day visit. They visited Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the RA NA Vice President, the Head of Armenia-Georgia Friendsh...