Միջխորհրդարանական միության 144-րդ վեհաժողովի շրջանակում անցկացվող Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի հերթական նստաշրջանի երկրորդ եւ երրորդ օրերին ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել  մի շարք երկրների աշխատակազմերի պատվիրակությունների հետ, հանդիպել է նաեւ վեհաժողովը հյուրընկալող պետության` Ինդոնեզիայի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի գլխավոր քարտուղար Ինդրա Իսկանդարի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը պայմանավորվել են ամրապնդել երկու երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի միջեւ հարաբերությունները, ստեղծել աշխատակազմերի միջեւ համագործակցության նոր հարթակ` գիտելիքների եւ փորձի փոխանակման համար: Վահան Նարիբեկյանն Ինդոնեզիայի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի գլխավոր քարտուղար Ինդրա Իսկանդարին հրավիրել է Հայաստան: Ինդրա Իսկանդարն ընդունել է հրավերը` կարեւորելով երկու երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի միջեւ ձեւավորվող ջերմ հարաբերությունները:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարն աշխատանքային քննարկում է ունեցել նաեւ Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի գլխավոր քարտուղար դոկտոր Ռեմկո Նեհմելմանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ռեմկո Նեհմելմանի` ՀՀ ԱԺ աշխատակազմ այս տարի նախատեսվող այցի վերաբերյալ հարցերը: Վահան Նարիբեկյանն ընդգծել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի կարողությունների զարգացման համար Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի աշխատակազմի փորձի փոխանակման կարեւորությունը:
Աշխատանքային հանդիպումներ են եղել նաեւ Իսպանիայի, Էստոնիայի խորհրդարանների աշխատակազմերի պատվիրակությունների, ինչպես նաեւ Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի նորանշանակ գլխավոր քարտուղարի հետ, ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ հետագա համագործակցության վերաբերյալ:
Մարտի 24-ին Արծվիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից հավաքագրված եւ Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե փոխանցված միջոցների օգտագործումն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի հերթական նիստը: Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ երկու հարցադրում են ուղղել ՀՀ...
Մարտի 24-ի խորհրդարանական ճեպազրույցին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Վլադիմիր Վարդանյանը եւ Արման Եղոյանը: Ճեպազրույցն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Լրագրողի հարցին` ինչո՞ւ ՀՀ-ն չի մասնակցում Արցախի անվտանգային խնդիրների չեզոքացմանը, Վլադիմիր Վարդանյա...

On the second and third days of the regular session of the Association of Secretaries General of Parliaments (ASGP) being held within the framework of the 144th Assembly of the Inter-Parliamentary Union the Chief of Staff, Secretary General of the RA National Assembly Vahan Naribekyan had working meetings with the delegations of the staffs of a number of countries, also met with the Secretary General of the House of Representatives of the Republic of Indonesia Indra Iskandar. During the meeting the sides agreed to strengthen the relations between the staffs of parliaments of the two countries, to create a new platform of cooperation between the staffs for the exchange of knowledge and experience. Vahan Naribekyan invited the Secretary General of the House of Representatives of the Republic of Indonesia Indra Iskandar to Armenia. Indra Iskandar accepted the invitation, highlighting the warm relations being formed between the staffs of parliaments of the two countries.
The RA NA Chief of Staff, Secretary General had a working discussion also with the Secretary General of the Senate of the Kingdom of the Netherlands Doctor Remco Nehmelman. At the meeting the issues on Remco Nehmelman’s expecting visit to the RA NA Staff were discussed. Vahan Naribekyan underlined the importance of the exchange of experience of the Staff of the Senate of the Kingdom of the Netherlands for developing capacities of the RA NA Staff.
There were also working meetings with the delegations of the staffs of parliaments of Spain, Estonia, as well as with the newly appointed Secretary General of the Parliamentary Assembly of La Francophonie, and agreements were reached on the further cooperation.
On March 24, chaired by Artsvik Minasyan, the regular sitting of the Inquiry Committee for Studying the Use of Funds Collected by the "Hayastan" All-Armenian Fund and Transferred to the State Budget of the Republic of Armenia was held. The Committee Chair noted that two questions were addressed to t...
The deputies of the RA NA Civil Contract Faction Vladimir Vardanyan and Arman Yeghoyan took part in March 24 parliamentary briefing, The briefing was held in Q & A session.To the journalist’ s question why the RA does not take part in the neutralization of the security problems of Artsakh, Vladimir ...