Միջխորհրդարանական միության 144-րդ վեհաժողովի շրջանակում անցկացվող Խորհրդարանների գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի հերթական նստաշրջանի երկրորդ եւ երրորդ օրերին ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել  մի շարք երկրների աշխատակազմերի պատվիրակությունների հետ, հանդիպել է նաեւ վեհաժողովը հյուրընկալող պետության` Ինդոնեզիայի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի գլխավոր քարտուղար Ինդրա Իսկանդարի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը պայմանավորվել են ամրապնդել երկու երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի միջեւ հարաբերությունները, ստեղծել աշխատակազմերի միջեւ համագործակցության նոր հարթակ` գիտելիքների եւ փորձի փոխանակման համար: Վահան Նարիբեկյանն Ինդոնեզիայի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի գլխավոր քարտուղար Ինդրա Իսկանդարին հրավիրել է Հայաստան: Ինդրա Իսկանդարն ընդունել է հրավերը` կարեւորելով երկու երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի միջեւ ձեւավորվող ջերմ հարաբերությունները:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարն աշխատանքային քննարկում է ունեցել նաեւ Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի գլխավոր քարտուղար դոկտոր Ռեմկո Նեհմելմանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ռեմկո Նեհմելմանի` ՀՀ ԱԺ աշխատակազմ այս տարի նախատեսվող այցի վերաբերյալ հարցերը: Վահան Նարիբեկյանն ընդգծել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի կարողությունների զարգացման համար Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի աշխատակազմի փորձի փոխանակման կարեւորությունը:
Աշխատանքային հանդիպումներ են եղել նաեւ Իսպանիայի, Էստոնիայի խորհրդարանների աշխատակազմերի պատվիրակությունների, ինչպես նաեւ Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի նորանշանակ գլխավոր քարտուղարի հետ, ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ հետագա համագործակցության վերաբերյալ:
Մարտի 24-ին Արծվիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից հավաքագրված եւ Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե փոխանցված միջոցների օգտագործումն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի հերթական նիստը: Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ երկու հարցադրում են ուղղել ՀՀ...
Մարտի 24-ի խորհրդարանական ճեպազրույցին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Վլադիմիր Վարդանյանը եւ Արման Եղոյանը: Ճեպազրույցն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Լրագրողի հարցին` ինչո՞ւ ՀՀ-ն չի մասնակցում Արցախի անվտանգային խնդիրների չեզոքացմանը, Վլադիմիր Վարդանյա...

Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян во второй и третий дни очередной сессии Ассоциации генеральных секретарей парламентов, состоявшейся в рамках 144-й Ассамблеи Межпарламентского Союза (МПС), провел рабочие встречи с делегациями аппаратов парламентов ряда стран, а также   с Генеральным секретарем Палаты представителей принимающей страны – Республики Индонезия Индрой Искандаром. В ходе встречи стороны договорились укреплять отношения между аппаратами парламентов двух государств, создать новую площадку для сотрудничества аппаратов для обмена знаниями и опытом. В.Нарибекян пригласил в Армению г-на Искандара, любезно принявшего приглашение и отметившего важность налаживающихся теплых взаимоотношений между парламентскими аппаратами.
Глава Аппарата НС РА также провел рабочую беседу с Генеральным секретарем Сената Королевства Нидерландов доктором Ремко Немельманном. В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с намеченным на этот год визитом г-на Немельманна в Аппарат НС. В.Нарибекян подчеркнул важность обмена опытом с аппаратом нидерландского Сената для развития потенциала Аппарата НС РА.
Проведены рабочие встречи с делегациями аппаратов парламентов Испании и Эстонии, а также с новоназначенным Генеральным секретарем Парламентской Ассамблеи Франкофонии (ПАФ), достигнуты договоренности о дальнейшем сотрудничестве.
24 марта Следственная комиссия НС по изучению использования средств, собранных Всеармянским фондом “Айастан” и перечисленных в Государственный бюджет РА, провела очередное заседание под председательством А.Минасяна.Председатель комиссии отметил, что правительству были адресованы два вопроса: эффекти...
24 марта в парламентском брифинге приняли участие депутаты фракции "Гражданский договор" В.Варданян и А.Егоян.Брифинг прошел в формате вопросов-ответов.Отвечая на вопрос журналиста, почему Армения не участвует в нейтрализации вопросов безопасности Арцаха, В.Варданян заметил, что все эти дни и правит...