Մարտի 21-ին տեղի է ունեցել ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի լիազորությունները կատարող Ռուբեն Ռուբինյանը:
ԱԺ խորհուրդը քննարկել եւ հաստատել է Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մարտի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը: ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում կընդգրկվի 23 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ կստեղծվի ԱԺ Հայաստան-Կատար բարեկամական խումբը, ՀԱՊԿ ԽՎ-ում «Հայաստան» խմբակցությունից Աղվան Վարդանյանին կփոխարինի Մխիթար Զաքարյանը՝ նույն խմբակցությունից: ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովում էլ «Հայաստան» խմբակցությունից Աննա Գրիգորյանին կփոխարինի նույն խմբակցության անդամ Վահե Հակոբյանը: ԱԺ խորհրդի որոշմամբ փոփոխություններ են կատարվել նաեւ  բարեկամական խմբերի կազմերում:

21 марта состоялось заседание Совета НС, которое вел вице-спикер НС, и.о.Председателя НС Р.Рубинян.
Совет НС обсудил и утвердил проект дополнений в повестку дня третьей сессии НС восьмого созыва и проект повестки дня созываемых 22 марта очередных заседаний. Также определена последовательность обсуждения повесточных вопросов очередных заседаний. В проект повестки дня очередных заседаний НС включается 23 вопроса.
Решением Совета создается группа дружбы НС Армения-Катар, А.Варданяна от фракции "Армения" в ПА ОДКБ сменит М.Закарян от той же фракции. В Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ А.Григорян от фракции "Армения" сменит член той же фракции В.Акопян. По решению Совета НС внесены изменения и в составы групп дружбы .