Մարտի 2-ի ԱԺ նիստում ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը, ներկայացնելով Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի ընտրության արդյունքները, նշել է, որ տեղի ունեցած գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 70 պատգամավոր:
70 կողմ ձայնով Ատոմ Ջանջուղազյանն ընտրվել է Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ:
Հիշեցնենք, որ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 145-րդ հոդվածի համաձայն` ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի պաշտոնի համար խորհրդարանին էր առաջարկել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Ատոմ Ջանջուղազյանի թեկնածությունը:

At March 2 NA sitting, the Chair of the RA NA Counting Commission Narek Babayan, presenting the results of the election of the Chairman of the Audit Chamber, noted that 70 deputies participated in the secret ballot.
Atom Janjughazyan was elected the Chairman of the Audit Chamber with 70 votes in favor.
It should be reminded that pursuant to Article 145 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs nominated Atom Janjughazyan, presented by the Civil Contract Faction, as a candidate for the post of the Chairman of the Audit Chamber.