Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 15-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ 2021 թվականի հուլիսի 15-ին` ժամը 11:00-ին, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահման...
Խորհրդարանում հյուրընկալվեց ԱՄՆ դեսպանատան ԹՊԻՀ բյուրոյի ներկայացուցիչը
ԱԺ պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանը հուլիսի 14-ին ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի եւ իրավապահ համագործակցության բյուրոյի (ԹՊԻՀ) Իրավապահ մարմինների հակակոռուպցիոն գլխավոր խորհրդատու Յոհաննես վան դեն Հուգենին եւ ԹՊԻՀ Քրեական արդարադատության բարեփոխումների ղեկավար Քրիս...

По инициативе Правительства 15 июля, в 11:00 часов, созывается внеочередная сессия НС
В соответствии со ст.100 Конституции РА и ст.44 Конституционного закона «Регламент Национального Собрания», по инициативе Правительства 15 июля 2021 г. в 11:00 часов, решением Председателя НС А.Мирзояна созывается внеочередная сессия НС – по  повестке дня инициатора....
14.07.2021
Представитель Бюро INL Посольства США в парламенте
14 июля депутат НС Э.Тигранян приняла главного советника по борьбе с коррупцией Бюро по поддержанию правопорядка и сотрудничества правоохранительных органов (INL) Посольства США в Армении Йоханнеса ван ден Хугена и руководителя проекта реформ уголовного правосудия INL...